Dom mody Celine otworzył swój pierwszy butik i perfumerię w jednym

Dom mody Celine otworzył swój pierwszy butik i perfumerię w jednym

W samym centrum Paryża, nieopodal ulicy 390 Rue Saint-Honoré, pojawił się nowy butik domu mody Celine, w którym znajdują się akcesoria sygnowane logo marki oraz jedenaście nowych autorskich zapachów Heidi’ego Slimane'a – dyrektora artystycznego Celine.

Pierwsze informacje o wprowadzeniu kolekcji perfum sygnowanych logo tego francuskiego domu domu pojawiły się w mediach kilka miesięcy temu. Heidi Slimane wówczas zapowiedział, że pracuje na stworzeniem 11 uniseksowych zapachów, inspirowanych francuską bohemą.

Teraz okazało się, że projektant szykował również zgoła inną niespodziankę dla wielbicieli francuskiej marki – a mianowicie chodzi o perfumerię z prawdziwego zdarzenia, w której flakony perfum zostałyby w odpowiedni sposób wyeksponowane.

Wyglądająca jak galeria sztuki perfumeria Celine powstawała pod czujnym okiem artystów: Luisa Gardiniego, Camilli Reyman, Sørena Sejrema i Rochelle Goldberg. Wnętrze, zaprojektowane w stylu art déco, pełne jest długich rzędów luster, zaś biało-czarny marmur na ścianach świetnie współgra z eleganckimi flakonami perfum, jednocześnie eksponując je w taki sposób, jakby były małymi dziełami sztuki.

Oprócz perfum, w butiku znajdziemy też akcesoria z linii Maison marki Celine, takie jak np. karty do gry, kości, zestawy toaletowe czy zapalniczki.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Hedi Slimane rewolucjonizuje markę Céline – zmienia logo i na muzę wybiera Lady Gagę

J.G., CELINE