To już oficjalne – w Warszawie jeszcze w tym roku pojawi się butik domu mody Hermès

To już oficjalne – w Warszawie jeszcze w tym roku pojawi się butik domu mody Hermès

Otwarcie butiku odbędzie się 28 listopada br. Pierwszy sklep Hermèsa w Polsce będzie mieścił się na parterze Hotelu Raffles Europejski, znajdującego się na obrzeżu warszawskiego Starego Miasta.

Za projekt pierwszego polskiego butiku domu mody Hermès o powierzchni 216 m2 odpowiada paryska agencja architektoniczna RDAI. Tuż przy wejściu do sklepu odwiedzający ujrzą centralną nawę, gdzie powita ich widok z ex-libris marki, przedstawiający konia, powóz i woźnicę. Wybrane elementy ekspozycji wyrobów oraz wieszaki wykonane z drewna wiśniowego złagodzą zdecydowane linie przestrzeni. Z kolei duże dywany w delikatnych odcieniach rozświetlą tętniące życiem wnętrza. W tym eleganckim otoczeniu prezentowane będą wyroby z jedwabiu dla kobiet, perfumy oraz akcesoria mody.

Następnie ujrzymy kolekcje jeździeckie i wyroby skórzane, które zostaną umieszczone pomiędzy dwiema prostymi drewnianymi ściankami. Kolekcja męska oraz wyroby jedwabne znajdą się z jednej strony transeptu, a zegarki i biżuteria po przeciwległej.

Oficjalne otwarcie butiku w Warszawie odbędzie się już 28 listopada br. Będzie to jednocześnie 311. sklep francuskiego domu mody na świecie, a Polska będzie 50. krajem, w którym będzie on obecna.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Stojak na gazety wart 23 000 dolarów to kolejny produkt z linii domowych gadżetów Hermes
Stół do piłkarzyków od Hermes jest wart 68 000 dolarów

J.G., MAT. PRASOWE