Oto nowy Xiaomi Mi Mix Alpha – kosztuje ponad 11 tys. złotych

Oto nowy Xiaomi Mi Mix Alpha – kosztuje ponad 11 tys. złotych

Xiaomi zaprezentowało swój nowy smartfon przyszłości – Mi Mix Alpha – który ma ekran „owinięty” wokół obudowy. Jest on też jednym z najdroższych tegorocznych telefonów, bowiem kosztuje 11 tysięcy złotych.

Na tę chwilę Xiaomi Mi Mix Alpha to jedynie koncepcyjny smartfon, lecz już wkrótce, bo w grudniu tego roku, trafi do sprzedaży w Chinach.

Telefon posiada nietypowy ekran zwany „Surround Display”, który znajduje się po czterech bokach obudowy. Producent chwali się też, że stosunek wielkości wyświetlacza do powierzchni obudowy wynosi ponad 180%.

Można więc rzec, że w tym przypadku prawie cała obudowa to ekran. Jedynie na tylnym panelu telefonu znalazł się wąski pasek, na którym umieszczono potrójny aparat.

Jeśli zaś chodzi o dokładne specyfikacje, to nowy Xiaomi Mi Mix Alpha posiada m.in. procesor Qualcomm Snapdragon 855 Plus, 12 GB pamięci RAM, 512GB na dane oraz baterię o pojemności 4050 mAh. Smartfon został także wyposażony w aparat z sensorem 108 Mpix, który pozwala na robienie zdjęć wysokiej rozdzielczości do 12032x9024 pikseli, oraz 8-krotny zoom.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
iPhone 11, 7. generacji iPad i nowy Apple Watch, czyli co nowego przygotowało dla nas Apple

J.G., XIAOMI