iPhone 11, 7. generacji iPad i nowy Apple Watch, czyli co nowego przygotowało dla nas Apple

iPhone 11, 7. generacji iPad i nowy Apple Watch, czyli co nowego przygotowało dla nas Apple

10 września br. odbyła się długo wyczekiwana konferencja Apple, podczas której zaprezentowano nowości, które już wkrótce trafią na półki sklepowe. Co nowego przygotowała dla nas popularna marka?

Przede wszystkim – nowy iPhone 11, który dostępny będzie w trzech wersjach. Podstawowy model z 6,1-calowym ekranem Liqid Retina został wyposażony w dwa obiektywy 4K/60p, w tym jeden ultra-szerokokątny, oraz przednią kamerkę 12MP/4K. Nowością jest tutaj także tryb night mode, który ułatwi wykonywanie zdjęć nocą. Natomiast wszystkich amatorów selfie z pewnością ucieszy nowa opcja Slofies, czyli selfie w slow motion.

W podstawowej „jedenastce” mamy także procesor A13 Bionic, zaś w stosunku do modelu XR żywotność baterii została wydłużona o jedną godzinę. Model ten, wykonany ze szkła oraz aluminium, będzie kosztować od 699 dolarów, czyli około 2750 zł.

Natomiast wersje premium telefonu – iPhone 11 Pro i iPhone 11 Pro Max – wykonane zostały z kolei ze stali. Tutaj mamy już trzy obiektywy oraz funkcję Deep Fusion, czyli budowanie jednego zdjęcia z kilku fotografii wykonanych wcześniej.

Wersja Pro posiada także ekrany Super Retina XDR Pro Display o przekątnych 6,5 lub 5,9 cala, natomiast żywotność baterii w iPhone 11 Pro działać będzie o cztery godziny dłużej niż w modelu iPhone XS, zaś w Pro Max aż do 5 godzin. Telefony będą kosztowały odpowiednio 999 dol. (3950 zł) i 1099 dol. (4300 zł).

Kolejną nowością zaprezentowaną podczas konferencji Apple’a był nowy iPad 7. generacji z wyświetlaczem Retina o przekątnej 10,3 cala. Nowością jest tutaj specjalna klawiatura, którą można w każdej chwili dopiąć. Co ciekawe, nowy iPad został w 100% wykonany z aluminium pochodzącego z recyklingu. Oficjalnie do sprzedaży wejdzie 30 września br. i będzie kosztować 329 dolarów, czyli około 1300 zł.

Na uwagę zasługuje również nowy Apple Watch marki. Zegarek wyposażony został w funkcję Emergency SOS, dzięki której zadzwonimy po pomoc prawie we wszystkich krajach na świecie, nawet jeśli nie posiadamy iPhone'a.

Ponadto, do nowego smartwatcha dodano kompas oraz opcję zawsze włączonego wyświetlacza. Zegarek będzie też dostępny w kilku wersjach kolorystycznych, zaś jego cena będzie wynosiła 399 dolarów (1565 zł) dla podstawowych wersji oraz 499 dolarów ( 2000 zł) za modele pro.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
10 rzeczy, które możesz kupić zamiast nowego iPhone’a Xs

J.G., APPLE