Lamborghini zaprezentowało swoją pierwszą supermocną hybrydę

Lamborghini zaprezentowało swoją pierwszą supermocną hybrydę

Nowy model marki Lamborghini nosi nazwę Sián. Mimo że auto oficjalnie zostanie zaprezentowane podczas targów motoryzacyjnych we Frankfurcie, które odbędą się w dniach 12.09-22.09 br., wszystkie egzemplarze tego pojazdu zostały już wyprzedane.

Lamborghini Sián zasilane jest 6,5-litrowym silnikiem V12, rodem z innego modelu marki – Aventadora, jednak w tym przypadku został on nieznacznie zmodyfikowany – łączna moc jednostki została podniesiona do 785 KM.

Jak na hybrydę przystało, Sián posiada także silnik elektryczny, który dysponuje mocą na poziomie aż 819 koni mechanicznych. Warty uwagi jest również fakt, że zamiast baterii litowo-jonowych, jednostka elektryczna wykorzystuje superkondensatory, które są kilkukrotnie wydajniejsze niż baterie o tej samej masie. 

Osiągi auta również robią wrażenie. Sián przyspiesza do 100 km/h w mniej niż 2,8 sekundy, natomiast prędkość maksymalna wynosi około 350 km/h. 

Jak na hybrydę przystało, Sián posiada także silnik elektryczny, który dysponuje mocą na poziomie aż 819 koni mechanicznych. Zasługujący na uwagę jest również fakt, że zamiast baterii litowo-jonowych, silnik elektryczny wykorzystuje w tym przypadku bardzo mocne kondensatory, które są kilkukrotnie wydajniejsze niż baterie o tej samej masie.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Lamborghini Miura z ,,Włoskiej roboty” odnaleziony po kilkudziesięciu latach i przywrócony do stanu fabrycznego
19-letni youtuber przemienił swoje Lamborghini Huracán w zwariowany pojazd przypominający gokarta

J.G., LAMBORGHINI