,,Alicja w Krainie Czarów” na basenie, czyli nowo otwarta surrealistyczna pływalnia w Chinach

,,Alicja w Krainie Czarów” na basenie, czyli nowo otwarta surrealistyczna pływalnia w Chinach

Loong Swim Club to nowo otwarta placówka w mieście Suzhou w Chinach, która zachwyca swoim wnętrzem. Znajdziemy tam iście bajkowe pomieszczenia, przywodzące na myśl estetykę znaną z filmu „Alicja w Krainie Czarów”.

Za projekt pływalni Loong Swim Club odpowiada pracownia architektoniczna X-living, która stworzyła przestrzeń z myślą o rodzicach i ich dzieciach. Obiekt podzielony jest na pięć stref, w których dominują pastelowe odcienie oraz miękkie kształty – łagodne łuki zamiast prostych kątów.

Każde pomieszczenie zostało zaprojektowane z dbałością o najmniejszy szczegół. Szatnie wyglądają jak rodem wzięte z filmu „Alicja w Krainie Czarów” za sprawą puf w czarno-białe kropki i paski, przypominających szachownicę. To samo zresztą tyczy się recepcji oraz poczekalni – samo przebywanie w tych pełnych abstrakcyjnych form pomieszczeniach przenosi nas w magiczny i baśniowy świat.

Basen z kolei wydaje się mieć najprostsze i zarazem najbardziej niezwykłe wnętrze. Tu zaciera się granica między odbiciem wodnym, a pastelowymi ścianami wokół.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Projekt nowego ekologicznego dworca metropolitalnego w Lublinie wyróżniony w konkursie World Building of the Year
Na dachu wieżowca w Londynie pojawi się nietypowy basen bez krawędzi

J.G., X-LIVING

sznyt tygodnia

najnowsze