Wegańskie glany Dr. Martens robią furorę wśród klientów marki – zwiększyły też sprzedaż firmy o 70%

Wegańskie glany Dr. Martens robią furorę wśród klientów marki – zwiększyły też sprzedaż firmy o 70%

Słynna marka Dr. Martens w 2011 roku po raz pierwszy zaprezentowała nietypowe martensy, które zostały wyprodukowane bez użycia naturalnej skóry. Jak się okazało, był to strzał w dziesiątkę, bowiem klienci brandu pokochali wegańską wersję słynnych glanów – sprzedaż firmy wzrosła o setki procent od momentu wprowadzenia ich do sprzedaży.

Wegańskie martensy marki produkowane są z jednego z najbardziej rozpowszechnionych substytutów skóry, czyli poliuretanu. Z wyglądu natomiast niczym nie odbiegają od tej skórzanej wersji.

Pierwsze modele wegańskich glanów wprowadzone zostały do oferty marki już w 2011 roku, lecz rekordy popularności zaczęły bić dopiero w ciągu ostatnich dwóch lat – firma zaobserwowała w tamtym okresie wzrost popytu na nie aż o 279%. Teraz marka postanowiła więc wprowadzić kolejne modele w wegańskiej wersji.

Obecnie wegańskie martensy stanowią 5% całości dochodów firmy, zaś w przeciągu ostatniego roku całkowita sprzedaż marki wzrosła aż o 70% – to wszystko dzięki oferowaniu swoim klientom glanów wyprodukowanych bez użycia naturalnej skóry.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Stella McCartney zwraca uwagę na problem zmian klimatycznych w nowej kampanii na jesień-zimę 2019/2020
BOHEMA Clothing: polska marka oferuje buty z ananasa

J.G., DR. MARTENS

sznyt tygodnia

najnowsze