LEGO wypuszcza zestaw, z którego zbudujemy motocykl Harley-Davidson Fat Boy

LEGO wypuszcza zestaw, z którego zbudujemy motocykl Harley-Davidson Fat Boy

Już 1 sierpnia br. do sprzedaży trafi nowy zestaw klocków z serii LEGO Creator Expert, z którego sami będziemy mogli zbudować motocykl Fat Boy marki Harley-Davidson.

Nowy zestaw klocków, składający się z 1023 elementów, został stworzony we współpracy z firmą Harley- Davidson, w związku z czym zbudowany już motocykl będzie idealną repliką swojego pierwowzoru – zadbano o to, by w pojeździe znalazły się m.in. zbiornik paliwa w kształcie łzy, podwójne rury wydechowe czy zintegrowany prędkościomierz.

 

Złożony z klocków Harley będzie miał 20 cm wysokości, 18 cm szerokości i 33 cm długości – motocykl został wyposażony również w ruchome części, które pozwalają np. na poruszanie kierownicą, dźwignią zmiany biegów i hamulca lub na opuszczenie podnóżka, by „zaparkować”.

Co więcej, w ramach premiery nowego zestawu LEGO, marka przygotowała również model motocykla Fat Boy w skali 1:1 – użyto do tego aż 69 569 klocków, zaś złożenie całości zajęło 856 godzin! Owy model będzie można oglądać w wybranych salonach LEGO oraz podczas prezentacji Harleya-Davidsona.

Natomiast zestaw klocków do samodzielnego złożenia motocyklu Harley-Davidson Fat Boy pojawi się w sklepie LEGO Store już 1 sierpnia br. i będzie kosztował 419,99 zł.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
McLaren Senna z klocków LEGO w skali 1:1. Pracowano nad nim 2725 godzin
Kultowy amerykański Ford Mustang doczekał się swojej wersji z klocków LEGO
LEGO zbudowało nadające się do jazdy Bugatti Chiron w skali 1:1

 

J.G., LEGO