BMW zaprezentowało nowy elektryczny motocykl (bliskiej) przyszłości

BMW zaprezentowało nowy elektryczny motocykl (bliskiej) przyszłości

Przez ostatnie kilka lat BMW konsekwentnie pracowało nad elektrycznym motocyklem, czego efekty ujrzały światło dziennie kilka dni temu. BMW Motorrad Vision DC Roadster to nowy koncepcyjny motocykl elektryczny, który już niebawem pojawi się na drogach.

Niemiecki koncern motoryzacyjny BMW, tak jak zresztą wielu innych producentów aut, nie opierał się przed elektryczną rewolucją. W swojej ofercie marka posiada już kilka mocnych elektryków, a teraz wprowadza na rynek swój pierwszy elektryczny motocykl.

BMW Motorrad Vision DC Roadster, bo taką nazwę nosi pojazd, to połączenie klasyki i nowoczesności. W projekcie zachowano charakterystyczny wygląd motocykli z dwucylindrowym silnikiem boxer, lecz w miejsce motoru umieszczono akumulator.

Elektryczny motocykl BMW został wykonany z aluminium i włókna węglowego, dzięki czemu pojazd jest lżejszy i będzie mógł przejechać na pełnym naładowaniu dłuższą odległość.

 

Na tę chwilę nie wiadomo, kiedy dokładnie Motorrad Vision DC Roadster wjedzie na drogi, ale biorąc pod uwagę, że BMW niedawno ogłosiło, że przyspiesza swoją „elektryczną ekspansję”, może się to stać już całkiem niedługo.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
The Revival Birdcage – niepowtarzalny prototyp motocyklu BMW z tytanową ramą
Kałasznikow pokazuje nowe modele cywilnych motocykli z napędem elektrycznym

J.G., BMW