The Revival Birdcage – niepowtarzalny prototyp motocyklu BMW z tytanową ramą

The Revival Birdcage – niepowtarzalny prototyp motocyklu BMW z tytanową ramą

Na pierwszy rzut oka ten jedyny w swoim rodzaju motocykl Birdcage wygląda jakby był pozbawiony całego swojego osprzętu oraz silnika. Mimo że The Revival Birdcage na tę chwilę to jedynie prototyp, już w 2020 roku będzie w pełni funkcjonującym jednośladem.

Za tym wspaniałym projektem stoi zespół Revival Cycles, który specjalizuje się w tworzeniu ręcznie zbudowanych, niezwykle stylowych motocykli. Ich najnowszym dziełem jest jednoślad The Revival Birdcage.

To, co cechuje pojazd na pierwszy rzut oka, to minimalizm w czystej postaci. Twórcy motocykla chcieli skupić uwagę przede wszystkim na silniku o przeciwległych cylindrach od BMW, wobec czego wykorzystali 134 dziewięciomilimetrowe tytanowe pręty, które łączą ze sobą wszystkie najważniejsze elementy pojazdu (dwa koła, siedzenie, kierownica), jednocześnie dając wrażenie przezroczystości.

Co ciekawe, pomysł na ten niepowtarzalny jednoślad zespół Revival Cycles zaczerpnął z pojazdów Ernsta Hennesa z końca lat 20. i 30. XX wieku. Skośna rama już wtedy wyglądała niepowtarzalnie, natomiast w tym przypadku robi ogromne wrażenie.

Na tę chwilę wiadomo tyle, że The Revival Birdcage jest prototypem modelu Big Boxer marki BMW, który zostanie oficjalnie zaprezentowany już w 2020 roku.

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Keanu Reeves zaprezentował swoją niezwykłą kolekcję motocykli

J.G., FOT. BMW