Niezwykłe Porsche 911 Targa ze skórzanym wnętrzem projektu Berluti

Niezwykłe Porsche 911 Targa ze skórzanym wnętrzem projektu Berluti

Wysoka jakość, świetny design, a do tego wspaniałe osiągi – tak w kilku słowach można opisać to Porsche 911 Targa, które jest przykładem świetnego mariażu marki samochodowej z włoskim kunsztem krawieckim.

To niesamowite Porsche 911 Targa z 1973 roku jest aktualnie wystawione na aukcji Sotheby’s do 7 maja. Oszacowany na 250 tys. dolarów klasyk pochodzi z ostatniego roku produkcji serii F Targa, którą charakteryzuje zamknięte nadwozie ze zdejmowaną częścią sztywnego dachu.

Wnętrze tego Porsche zostało wykonane na zamówienie przez markę dóbr luksusowych Berluti. Charakterystyczna, wypolerowana skóra Venizia sprawia, że ten model Targa jest jednym z najpiękniejszych, jaki do tej pory widzieliśmy.

Porsche 911 Targa, wystawione na aukcji Sotheby’s w ramach projektu „Berluti: The Art of Craftmanship”, posiada oryginalny sześciocylindrowy silnik o pojemności 2,4 litra i mocy 190 KM. Jest to też pierwsze w pełni customizowane auto przez projektantów marki Berluti.

Oprócz foteli, skórą Venezia obłożono też kierownicę, deskę rozdzielczą, gałkę zmiany biegów, dach, wnętrze bagażnika oraz komorę silnika. Natomiast logo „Berluti Paris” umieszczono na drzwiach schowka na rękawiczki, zaś charakterystyczny znak „B” – na kierownicy.

Do środka Porsche marka Berluti dorzuciła natomiast skórzaną torbę podróżną oraz niezwykle stylowe mokasyny.

No cóż, nie jest to z pewnością najtańszy model Porsche, ale zapewniamy Was, że jest on jedyny w swoim rodzaju.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:
Porsche przygotowało zestawienie swoich najdrożej sprzedanych modeli
Plecak na szampana od Berluti i Krug doskonale sprawdzi się podczas sylwestrowej wycieczki

J.G., FOT. SOTHEBY’S

sznyt tygodnia

najnowsze