Ferrari P80/C w wersji Spider wyglądałoby obłędnie

Ferrari P80/C w wersji Spider wyglądałoby obłędnie

Co by było gdyby jeden z najbardziej niesamowitych modeli Ferarri stał się jeszcze odbrobinę bardziej szalony i bezkompromisowy?

Niedawno Ferrari zaprezentowało nowy model P80/C, stworzony na specjalne zamówienie pewnego klienta. Dbałość o najmniejsze szczegóły sprawiła, że całkowita produkcja tego auta trwała ponad 4 lata – a jeszcze nigdy wcześniej projektanci marki nie spędzili tyle czasu nad tworzeniem jednego modelu, a tym bardziej będącego one-offem. Teraz rosyjski grafik Aksyonov Nikita stworzył wizualizację przedstawiającą inną wersję tego samochodu – pozbawionego dachu Spidera.

Niedawno zaprezentowany światu Ferrari P80/C jest podkręconą wersją innego sportowego modelu marki – 488 GT3. Przez zmodyfikowane podwozie starszego brata, kokpit samochodu został nieco wysunięty do przodu, co nadało mu jeszcze bardziej agresywny i sportowy charakter.

Jego osiągi również robią wrażenie – auto posiada silnik V8 o pojemności 3,9 l z podwójnym turbodoładowaniem, o mocy 660 KM. Oznacza to, że P80/C może osiągnąć 100 km w zaledwie 3 sekundy.

Model ten natomiast został zamówiony przez prywatnego klienta i wyprodukowany tylko w jednym egzemplarzu. Co ciekawe, P80/C został zaprojektowany w taki sposób, że można poruszać się nim tylko po torze wyścigowym.

Rosyjski grafik Aksyonov Nikita popuścił wodzy fantazji i przygotował w programie komputerowym wizualizację tego, jak ten niesamowity samochód, wyglądał by, gdyby powstał również w wersji Spider – czyli z otwartym nadwoziem. Niestety, mimo tego że ten projekt zdobywa coraz więcej uznania wśród fanów motoryzacji, takie auto raczej nigdy nie powstanie.

Pozostaje nam tylko cieszyć oczy i pomarzyć.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Ferrari Purosangue, czyli pierwszy SUV włoskiego producenta

Ferrari SP38 powstało tylko dla jednego klienta

J.G., FOT. BEHANCE.NET