Po 4 latach pracy Ferrari prezentuje nowy wyjątkowy one-off P80/C

Po 4 latach pracy Ferrari prezentuje nowy wyjątkowy one-off P80/C

Ferrari właśnie zaprezentowało swój najnowszy one-off, auto, które powstało tylko w jednym egzemplarzu – P80/C. Ten model, nad którym czuwał Flavio Manzoni z Ferrari Styling Center, jest podkręconą wersją innego sportowego modelu marki – 488 GT3.

4 lata – tyle trwała produkcja tego nowego modelu Ferrari. Jeszcze nigdy wcześniej projektanci marki nie spędzili tyle czasu nad tworzeniem jednego modelu, a tym bardziej będącego one-offem.

Mimo wszystko, wygląda na to, że warto było trochę poczekać, bo P80/C jest podrasowaną wersją innego auta Ferrari – 488 GT3. W nowym modelu marki wykorzystano podwozie starszego brata, lecz minimalnie je zmodyfikowano w taki sposób, że kokpit samochodu został nieco wysunięty do przodu, zaś za to pozostawiono więcej miejsca w tyle auta. To nadało mu jeszcze bardziej agresywny i sportowy charakter.

Jako że P80/C jest samochodem wyścigowym, Ferrari postanowiło wyeliminować niepotrzebne elementy, takie jak duże, przednie reflektory czy tylne światła. Co więcej, nowy model marki nie posiada homologacji, dzięki czemu przy jego produkcji można było zamontować specyficzny splitter z przodu – to pozwoliło na poprawienie przepływu powietrza o około 5% w porównaniu do wersji 488 GT3.

Sercem samochodu jest silnik V8 o pojemności 3,9 l z podwójnym turbodoładowaniem, o mocy 660 KM. Oznacza to, że auto może osiągnąć 100 km w zaledwie 3 sekundy, zaś jego maksymalna prędkość to 330 km/h.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Ferrari Purosangue, czyli pierwszy SUV włoskiego producenta

Ferrari SP38 powstało tylko dla jednego klienta

J.G., fot: ferrari.com

sznyt tygodnia

najnowsze