Czy jest coś lepszego niż Porsche 911? Może Porsche 918 Spyder?

Czy jest coś lepszego niż Porsche 911? Może Porsche 918 Spyder?

Prototyp tego auta został zaprezentowany w 2013 roku podczas Frankfurt Motor Show. Już wtedy wiadomo było, że Porsche 918 Spyder to najmocniejszy i najszybszy seryjnie produkowany samochód legendarnej marki.

Co ciekawe, Porsche 918 jest hybrydą o maksymalnej mocy aż 875 KM, która pochodzi z trzech silników – benzynowego V8 o pojemności 4,6 litra, generującego 608 KM, oraz dwóch elektrycznych, których łączna moc wynosi prawie 300 KM.

Przy w pełni naładowanej baterii dzięki samym silnikom elektrycznym możemy przejechać nawet 31 km i rozpędzić auto do 150 km/h. Natomiast, gdy mamy ochotę na szybszą jazdę wówczas do akcji wchodzi klasyczna jednostka benzynowa.

Ten konkretny model Porsche 918 Spyder, który oglądacie na zdjęciach, został wyprodukowany w listopadzie 2014 roku i został wyposażony w tzw. Weissach Package, który spowodował, że auto zostało nieco odchudzone. Lżejsza konstrukcja oraz specjalne  spojlery z włókna węglowego powodują, że auto rozpędza się do 100 km/h w zaledwie 2.6 s.

Ten model Porsche jest również wyposażony w przydatny system podnoszenia przedniej osi, co jest koniecznością, jeśli ma być używany na drodze. Natomiast onyksowo-czarne wnętrze z kontrastowymi srebrnymi akcentami nadaje modelowi 918 Spyder subtelny i zarazem wyrafinowany wygląd. Co więcej, aktualnie jest on wystawiony na sprzedaż na stronie Porsche Specialist Canepa. Warto się pospieszyć, bo takie auta schodzą w mgnieniu oka ;)

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Już jest nowe Porsche Cayenne Coupe – to sportowa wersja SUV’a

Porsche przygotowało zestawienie swoich najdrożej sprzedanych modeli

J.G., źródło: canepa.com