Google przedstawia historię hiszpańskich potraw w interaktywnej wystawie ,,Spain: An Open Kitchen”

Google przedstawia historię hiszpańskich potraw w interaktywnej wystawie ,,Spain: An Open Kitchen”

Google Arts & Culture podjęło się współpracy z Królewską Akademią Gastronomii w Hiszpanii i stworzyło wystawę online „Spain: An Open Kitchen” – dzięki niej poznamy historię najpopularniejszych hiszpańskich dań.

Każdy kraj ma swoje własne, charakterystyczne potrawy, które stały się swego rodzaju wizytówką. Gdy mówimy o Polsce, zazwyczaj na myśl przychodzą nam pierogi. Natomiast Ci, co byli w Hiszpanii z pewnością niejednokrotnie skosztowali pełnej owoców morza paelli, czy smakowitej, podawanej na zimno zupy Gazpacho. Czy jednak zastanawialiście się co sprawiło, że akurat te dania są jednymi z najpopularniejszych dań, jeśli mowa o konkretnej kuchni?

Teraz Google Arts & Culture postanowiło przybliżyć nam nieco kulinarną kulturę Hiszpanii, nawiązując współpracę z hiszpańską Królewską Akademią Gastronomii i tworząc wyjątkową wystawę online „Spain: An Open Kitchen”. Podzielona ona została na trzy kategorie:  „Twarze” – czyli ludzie stojący za wyjątkową kulinarną kulturą Hiszpanii, „Smaki” – tradycyjne smaki i dania regionu, takie jak szynka iberyjska czy słynne tapas; oraz „Fusion” – wszystko to, co dzieje się, gdy jedzenie spotyka się ze sztuką, architekturą i kulturą.

Poza historiami poszczególnych dań, poznamy też opowieściami z różnych zakątków Hiszpanii oraz ludzi, którzy ukształtowali jej kulturowe dziedzictwo. Mowa tu m.in. o szefie kuchni Ferranie Adrià, który zamienił bar plażowy elBulli na Costa Brava w najsłynniejszą restaurację na świecie.

Wystawa „Spain: an Open Kitchen” to prawdziwa kopalnia wiedzy na temat kuchni hiszpańskiej. Jeżeli jest ona Wam obca, to koniecznie warto poznać ją, np. zanim wybierzecie się w słoneczne rejony Hiszpanii. Natomiast Ci, którym kuchnia hiszpańska nie jest już obca, być może odkryją tam coś nowego?

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

"Galeria kieszonkowa" - obrazy Vermeera w rozszerzonej rzeczywistości i zawsze pod ręką

Google Art Selfie nareszcie dostępne w Polsce. Sprawdź, do którego obrazu jesteś podobny

J.G.

sznyt tygodnia

najnowsze