Google Art Selfie nareszcie dostępne w Polsce. Sprawdź, do którego obrazu jesteś podobny

Google Art Selfie nareszcie dostępne w Polsce. Sprawdź, do którego obrazu jesteś podobny

Z dużym opóźnieniem, ale w końcu jest! Jedna z ciekawszych funkcji aplikacji Google Arts & Culture stała się dostępna w Polsce. Dzięki niej znajdziesz obraz, na którym widnieje podobizna twojego malarskiego odpowiednika.

Każdy sposób na odkrywanie sztuki jest dobry. A taki, który staje się viralem w mediach społecznościowych, to szczególnie skuteczna metoda na rozpowszechnianie wiedzy o twórczości największych artystów. Na pomysł porównywania swoich selfie do dzieł malarstwa wpadło już jakiś czas temu Google, kiedy to uruchomiło funkcję "Art Selfie" w swojej aplikacji  Google Arts & Culture. Dzięki niej dużo osób się zainteresowało się malarstwem, ale także część po prostu przypomniała sobie o twórczości takich artystów jak Hooper, Klimt czy Sargent. Teraz przyszedł czas na polskich użytkowników.

Jak działa to urządzenie? Algorytmy Google’a porównują twarz robiącego selfie z twarzami, które można zobaczyć na obrazach mistrzów pędzla. Aby powstało w ogóle to urządzenie gigant technologiczny musiał uruchomić współprace z 650 instytucjami, co oznacza dostęp do ogromnych zbiorów z wielu muzeów i galerii sztuki.

Po zrobieniu sobie zdjęcia, zostaje ono porównane z całym tym zasobem obrazów. Trzeba pamiętać, że na wynik wyszukiwania wpływa kąt zdjęcia, mina, a nawet fryzura. Dostarcza to nieograniczonej możliwości eksperymentowania z wynikami algorytmu, aż w końcu osiągnięcia efektu, który nas zadowoli i którym zechcemy podzielić się ze swoimi znajomymi w sieci.

Aplikacja pod nazwą Google Art & Culture dostępna jest na wszystkich systemach smartfonów.

Mamy nadzieję, że na jednym selfie nie zakończy się wasza przygoda z tą aplikacją. Warto przeczytać sobie co nieco o znalezionym dziele sztuki. Oczywiście wyszukiwarka Google umożliwia szybki i łatwy dostęp do wszystkich informacji.

źródło: tabletowo.pl, tekst: A.R

sznyt tygodnia

najnowsze