Kawowe inspiracje w nowym modelu Saucony Jazz Original Vintage

Kawowe inspiracje w nowym modelu Saucony Jazz Original Vintage

Marka Saucony słynie z unikalnych kolaboracji, których efektem są modele butów inspirowane jedzeniem lub szerzej, dedykowanymi potrawami. W kolekcji wiosenno-letniej designerzy postanowili przygotować obuwie, które idealnie będzie pasować… smakoszom kawy. Model Saucony Jazz Original Vintage, którego historia sięga 1981 r., pojawił się w nowej kolorystyce, którą użyto do kolaboracji z Fat White i Coffee&Sons.

Pierwsza wersja tego modelu powstała w 1981 r. i początkowo była przeznaczona wyłącznie dla biegaczy długodystansowych. Na etapie projektowania, najważniejszym celem było zachowanie wysokiego komfortu od startu aż do mety. Właśnie dlatego designerzy marki współpracowali ze specjalistami od stóp i stawu skokowego. Wykorzystywany do dziś kształt podeszwy, pełny małych trójkątnych przepustek, pozwala zachować maksymalną przyczepność i tworzy amortyzację dla stopy.

Z czasem, wygoda i ponadczasowy styl butów zostały docenione także przez łowców miejskiego stylu. W tym sezonie, marka przygotowała zestawy kolorystyczne, które przypadną do gustu miłośnikom kawy. Saucony Jazz Original Vintage jest dostępny w odcieniach brązu i beżu, nie ograniczając się wyłącznie do „małej czarnej”.

– Modele stały się również inspiracją do nawiązania współpracy z Fat White oraz Coffee&Sons, tym bardziej że kawa jest jednym z najpopularniejszych trunków na świecie. W ramach kolaboracji, zostanie przygotowany specjalny eko-karton z grafiką, która wyjaśni, dlaczego akurat Saucony Jazz Original Vintage jest butem inspirowanym kawą. – Codziennie na całym świecie wypija się 400 mld filiżanek kawy. Sam termin pochodzi z Etiopii, a historia czarnego napoju jest tak stara i skomplikowana, że czasem trudno oddzielić prawdę od legendy. Saucony słynie z nietypowych kolaboracji, dlatego zależy nam na tym, aby na poziomie lokalnym stworzyć społeczność, która ma wyrobiony styl modowy oraz kulinarny – powiedział Piotr Dziewulski z Saucony, pomysłodawca inicjatywy.

 

ZOBACZ RÓWNIEŻ:

Kawa podana w kawie? Berliński start-up sprzedaje kubki zrobione z fusów

 

źródło: Saucony