Na aukcję trafił prototyp Ferrari 275 GTB z 1964 roku

Na aukcję trafił prototyp Ferrari 275 GTB z 1964 roku

Ferrari 275 po raz pierwszy zostało zaprezentowane podczas Paryskiego Salonu Samochodowego w 1964 roku. W całym okresie produkcji z taśm zeszło pięć wersji samochodu, ale dla prawdziwych fanów motoryzacji zawsze ważnym modelem w historii auta jest prototyp, który stanowi pierwszą realizacją wizji producenta.

Ten jedyny w swoim rodzaju model powstał pierwotnie pod nazwą 265 bhp Tipo 213 SOHC V12, ale w końcu po wielu testach, udało się wypuścić go na rynek jako jako pełnowartościowe auto, które miało zdominować świat wyścigów samochodowych.

Model pojawił się m.in. w Rajdzie Monte Carlo w 1966 roku, gdzie był kierowany przez Giorgio Pianta i Roberto Lippi. Zdaniem kierowców pojazd był tak "idealny", że nic by w nim już nie zmieniali.

Wyposażony w silnik o pojemności 3 280 cm3 i standardową pięciobiegową skrzynię biegów robił wówczas ogromne wrażenie. Nic więc dziwnego, że model 275 GTB pomógł utorować drogę przyszłej ofercie Ferrari.

Teraz każdy może wejść w posiadanie prototypu tego wyjątkowego auta. Gooding & Company prowadzi obecnie licytację historycznego pojazdu i planuje go sprzedać za bagatela 6 milionów dolarów.Zobacz też:

Niesamowicie rzadkie Ferrari 365 GTB/4 Daytona NART Spider z 1971 roku szuka nowego właściciela

Czerwone Ferrari F50 Berlinetta z 1995 roku idzie pod młotek

źródło: Hiconsumption, tekst: A.R

sznyt tygodnia

najnowsze