Ford stworzył wyciszaną budę dla psów

Ford stworzył wyciszaną budę dla psów

Wszyscy już dobrze wiedzą, że wiele psów bardzo źle znosi noc sylwestrową. Głośne fajerwerki doprowadzają u zwierząt do paniki i ataków lęku. Amerykański producent znalazł na to jednak rozwiązanie.

Choć coraz więcej miast wycofuje się z oficjalnego pokazu sztucznych ogni w noc sylwestrową, to niestety władze nie są w stanie zakazać puszczania fajerwerków przez osoby prywatne. Dlatego wszystkie psy i koty kolejny raz muszą zmierzyć się z hukiem, który sprawia im ogromny ból. Dlaczego? Bo zwierzęta (szczególnie psy) mają bardzo wyczulony słuch - słyszą dźwięki o częstotliwości nawet 45 tysięcy herców, czy dwa razy większej niż ludzie.

Dlatego nie powinien nas dziwić widok chowających się w szafach i pod stołami czworonogów, które za każdym razem przeżywają tę samą traumę. Aby zapobiec cierpieniu zwierząt amerykański producent samochodów stworzył dla nich specjalną budę, do której została wykorzystana technologia wyciszająca hałas.

Inżynierowie Forda nie stworzyli niczego nowego - wykorzystali po prostu technologię, która jest powszechnie stosowana w samochodach i słuchawkach. Zainstalowane w ścianach budy mikrofony wyłapują dźwięki dochodzące z zewnątrz, a wbudowany system audio emituje przeciwną częstotliwość, która neutralizuje hałas. W ten sposób się częstotliwość, która jest neutralna dla psich uszu.

Co ciekawe, taki sam mechanizm wyciszania hałasu został zastosowany w najnowszym modelu Forda Edge SUV, w którym wbudowany system audio tak samo jak w budzie neutralizuje hałas poprzez emisję przeciwnych do hałasu silnika dźwięków.

Jednak jak tylko spojrzymy na ten prostu i genialny wynalazek to przekonamy się, że projektanci zadbali także o design schronienia dla naszych czworonożnych przyjaciół. W oczy rzuca się trójkątna forma przypominająca namiot, a także korkowe wykończenie, które jest nie tylko ładne i ekologiczne, ale także ma właściwości izolacyjne, jeśli chodzi o dźwięki.

Sądzimy, że to schronienie idealnie wpasuje się w wystrój większości mieszkań. Na razie niestety możemy podziwiać tylko prototyp namiotu, ale czekamy z niecierpliwością na gotowy produkt.

Zobacz też:
Stuningowany Ford GT z silnikiem o mocy 2000 KM

Ford Mustang z lat 60-tych w wersji elektrycznej

źródło: Hiconsumption, tekst: A.R

sznyt tygodnia

najnowsze