Pierwsza wyprodukowana Toyota Supra 2020 zostanie zlicytowana na cele charytatywne

Pierwsza wyprodukowana Toyota Supra 2020 zostanie zlicytowana na cele charytatywne

Toyota postanowiła reaktywować swój kultowy model Supra. Mimo, że wszystkie szczegóły dotyczące nowego wcielenia sportowego auta trzymane są w tajemnicy, ostatnio na forum internetowym SupraMKV pojawiło się zdjęcie, na którym widać przód samochodu bez kamuflażu. Nie wiadomo, jak zdjęcie trafiło w ręce użytkownika, który je zamieścił, ale z pewnością przedstawia ono Toyotę Suprę w kontenerze transportowym.

Zdjęcie z forum SupraMKV

Toyota Supra oficjalnie zadebiutuje w styczniu podczas Detroit Auto Show 2019. Nie trzeba jednak będzie czekać do 2020 roku na zakup wyczekiwanego modelu japońskiej firmy. Toyota ogłosiła bowiem, że wystawi na aukcji pierwszy w historii egzemplarz Supra 2020 z pomocą słynnego domu aukcyjnego Barrett-Jackson, specjalizującego się w aukcjach samochodowych.

Chociaż nie ujawniono jeszcze żadnych specyfikacji dotyczących wyglądu i parametrów auta, doniesienia z branży wskazują na to, że samochód będzie pomalowany czerwonym lakierem, podkreślającym jego sportowy charakter. Do karoserii dobrano kontrastujące matowe, czarne koła, natomiast jeżeli chodzi o wyposażenie, możemy liczyć na skórzane wnętrze. Zobaczcie, jak może wyglądać licytowana Supra na poglądowych zdjęciach.

Wszystkie wpływy z aukcji charytatywnej zostaną przekazane na rzecz organizacji American Heart Association i Bob Woodruff Foundation, które pomagają weteranom z 11 września. Ponadto Toyota ma zamiar zaoferować zwycięzcy licytacji "ekskluzywne doświadczenia". Domyślamy się, że chodzi właściciel nowiutkiej Supry będzie mógł poznać tajniki jej produkcji lub wybrać się na tor wyścigowy.

Aukcja odbędzie się 19 stycznia, kilka dni po oficjalnej prezentacji modelu Supra 2020 podczas North American International Auto Show w Detroit.

Zobacz też:

Stuningowany Ford GT z silnikiem o mocy 2000 KM

Oto luksusowa Toyota Century dostępna tylko w Japonii

Toyota wypuściła w sześcioletni rejs pierwszą łódź napędzaną wodorem

źródło: Jalopnik/ autor: A.K

sznyt tygodnia

najnowsze