Puma przywraca swoje buty z komputerem na pięcie. Model pochodzi z 1986 roku

Puma przywraca swoje buty z komputerem na pięcie. Model pochodzi z 1986 roku

Puma ponownie zamierza wypuścić na rynek swój model RS-Computer, który jak sama nazwa wskazuje, jest wyposażony w układ komputerowy. W latach 80. miał on pełnić podobną funkcję jak dziś smartwatche - do rejestrowania pokonanej odległości, czasu biegania oraz spalonych kalorii. A jak będzie wyglądać uwspółcześniona wersja i gdzie będzie można ją dostać?

Sneakersy Pumy zaprojektowane w 1984 roku mogą być nie lada gratką dla miłośników gadżetów w stylu vintage. Najważniejszy wydaje się być ich design, który idealnie wpisuje się w estetykę pierwszych technologicznych wynalazków z czasów pierwszych komputerów. Jednostkę komputera (pozwalającą na zliczanie kroków, odległości i kalorii) postanowiono umieścić w pięcie prawego buta. Jednak, jak pewne zauważyliście, lewy charakteryzuje ten sam wygląd, mimo że nie jest wyposażony w elektronikę. "Puszka" z przyciskami RESET i ON-TEST była jedynie atrapą, aby oba buty wyglądały jak z jednej pary.

Posiadacze modelu RS-Computer mogli podłączyć prawy but przez 16-pinowe złącze do dowolnego Apple IIE, Commodore 64, lub IBM, aby wyświetlić na nim zapisane dane. Buty, gdy pojawiły się po raz pierwszy na rynku, kosztowały aż 200 dolarów.

Na szczęście marka zdecydowała się przywrócić temu projektowi nowe życie. Całkiem nowa, zaktualizowana wersja tych wyjątkowych sneakersów zachowuje wygląd pierwowzoru, ale ma dodatkowe, specjalne funkcje (port USB do ładowania i Bluetooth do bezprzewodowego podłączenia buta... do telefonu).

Wszyscy zainteresowani kupnem tego nietypowego modelu musimy poinformować, że powinni mieć rękę na pulsie - marka wypuści na rynek zaledwie 86 par i będą dostępne tylko w Berlinie, Tokio i Londynie. Polujcie na nie już od 13 grudnia.

Zobacz też:

Sneakersy stworzone we współpracy z lumpeksem. adidas wypuszcza prospołeczny model butów

Kapcie-sneakersy od Nike i Kendricka Lamara to idealny gadżet dla maniaków sportowych butów

źródło: hypebeast, tekst: A.R

sznyt tygodnia

najnowsze