Sneakersy stworzone we współpracy z lumpeksem. adidas wypuszcza prospołeczny model butów

Sneakersy stworzone we współpracy z lumpeksem. adidas wypuszcza prospołeczny model butów

adidas zdecydował się na kolaborację, dzięki której powstał tani i prospołeczny model butów. Jak wygląda Absolute Vintage x adidas Yung-1 i jak został stworzony?

To nie są sneakersy stworzone we współpracy z gwiazdą sportu czy muzyki, dzięki czemu jest o nich głośno we wszystkich lifestylowych mediach. Nie zaprojektował ich też żaden znany projektant, który zamierza dotrzeć do nowego grona odbiorców. Te wyjątkowe buty, stworzone z londyńskim vintage storem Absolute Vintage, miały zupełnie inny cel niż wszystkie powyższe przypadki.

Bazą do stworzenia tych nietypowych sneakersów jest popularny ostatnimi czasy model Yung-1. adidas zdecydował się na stworzenie dwóch wersji kolorystycznych - czarnej i białej.

Co jest w nich nowego? adidas wraz z londyńskim lumpeksem uzupełnił model o nowy materiał, który znalazł się w poszczególnych panelach cholewki, dzięki czemu nabrały unikalnego vintage'owego wyglądu. Zdecydowano się na ciągle modną kratę.

Każda wersja kolorystyczna jest dostępna w limitowanej edycji, czyli dokładnie 100 par. Oznacza to, że projekt jest dostępny tylko dla wąskiego grona odbiorców, ale co ciekawe jest zarazem bardzo tani.

Buty były dostępne tylko i wyłącznie w Absolute Vintage - nie można ich było jednak kupić, a jedynie nabyć drogą losowania (los kosztował 2 funty, a wykupienie butów 28 funtów, czyli ok. 135 zł). Dochód został przekazany na konto organizacji "Shelter From The Storm", która pomaga londyńskim bezdomnym w wyjściu na prostą.

źródło: highsnobiety, tekst: A.R