IWC Schaffhausen zaprezentowało cztery nowe wersje kultowego Pilot’s Watch na 2019 rok

IWC Schaffhausen zaprezentowało cztery nowe wersje kultowego Pilot's Watch na 2019 rok

Marka IWC Schaffhausen kojarzy się głównie z "pilotami", czyli zegarkami inspirowanymi lotnictwem. Ich model Pilot's Watch to jeden z najchętniej kupowanych luksusowych zegarków świata. Firma stara się co jakiś czas odświeżać model i prezentować nowe wcielenia zegarka. Tuż przed oficjalnym debiutem na genewskich targach zegarków SIHH (Salon International de la Haute Horlogerie), które odbywają się między 14 a 17 stycznia, szwajcarski producent postanowił zaprezentować zdjęcia czterech nowych wariantów swojego kultowego czasomierza.

Luksusowy kwartet składa się z dwóch nowych wcieleń modelu Spitfire, nowego TOP GUNA oraz specjalnej wersji dedykowanej Małemu Księciu -“Le Petit Prince”. Sprawdźcie, co każdy z modeli ma do zaoferowania.

Pilot’s Watch Double Chronograph TOP GUN Ceratanium

Już na pierwszy rzut oka widać, że mamy do czynienia z niebanalnym designem. Linia TOP GUN dedykowana jest amerykańskim pilotom wojskowym z Nevady i od zawsze wychodzi w czarnym kolorze. Najnowsza wersja zrobiona została z Ceratanium, czyli kompozytu będącego połączeniem tytanu i ceramiki. Opatentowany materiał zapewnia lekkość i odporność na zarysowania charakterystyczne dla ceramiki, przy równoczesnym zachowaniu wytrzymałości tytanu. Wykonano z niego wszystkie zewnętrzne elementy zegarka. Jest to również pierwszy, wykończony całkowicie w czerni Pilot's Watch, który jest odpowiedni dla skóry wrażliwej, a także wyjątkowo odporny na korozję. Zegarek napędza automatyczny kaliber 79230 z 44-godzinną rezerwą chodu.

Pilot’s Watch Chronograph Spitfire

Jak sama nazwa wskazuje, ten model zainspirowały bombowce brytyjskiego RAF-u. Zegarek jest klasyczny i elegancki, a przy tym wyrafinowany. Ciekawie prezentuje się zestawienie kolorów - koperta, przyciski i korona wykonane są z brązu, by podkreślić oliwkowo-zielony odcień tarczy. Skórzany brązowy pasek podkreśla ponadczasowy charakter zegarka. Spitfire działa dzięki automatycznemu kalibrowi 69380 z 46-godzinną rezerwą chodu.

Pilot’s Watch Timezoner Spitfire Edition The Longest Flight

Kolejną odmianą modelu Spitfire jest Timzoner dedykowany projektowi The Longest Flight. W przedsięwzięcie zaangażowani są piloci Steve Boultbee Brooks i Matt Jones, którzy zamierzają odbyć lot dookoła świata w samolocie brytyjskiego lotnictwa. IWC jest sponsorem tej akcji i z tej okazji w sprzedaży pojawi się jedynie 250 sztuk modelu. Ponieważ zegarek ma być używany w różnych strefach czasowych, można łatwo ustawić odpowiednią godzinę po prostu obracając ramkę. Kiedy ramka jest już ustawiona, zegarek automatycznie dostosowuje wskazówkę godziny, 24-godzinny wyświetlacz i datę w tym samym czasie. Jest to pierwszy model IWC z opatentowanym mechanizmem Timezoner.

Big Pilot’s Watch Constant-Force Tourbillon Edition Le Petit Prince

Niebieska tarcza u IWC może oznaczać tylko jedno - to model dedykowany francuskiemu pilotowi i autorowi "Małego Księcia", Antoine de Saint-Exupéry. Jest to pierwszy Pilot's Watch działający w oparciu o niezwykle skomplikowany mechanizm Constant-Force Tourbillon. Jego piękno leży również w samym designie. Kopertę wykonano z tzw. "hard gold". czyli wariantu czerwonego złota, które jest do 10 razy bardziej wytrzymałe od tradycyjnego kruszcu. Biorąc pod uwagę ile pracy zostało włożone w stworzenie mechanizmu i zewnętrznych komponentów zegarka, do sprzedaży trafi tylko 10 sztuk modelu.

Zobacz też:

Szwajcarska marka zegarków IWC otworzyła coctail bar dla fanów whisky i lotnictwa

Poznajcie najcieńszy zegarek od IWC, w którym można zanurkować na głębokość 2000 metrów

źródło: Hodinkee/autor: A.K

sznyt tygodnia

najnowsze