Trzy trendy wnętrzarskie na 2019 rok według IKEA

Trzy trendy wnętrzarskie na 2019 rok według IKEA

IKEA wydała właśnie lookbook na sezon wiosna/lato 2019. Szwedzka firma przeanalizowała zdjęcia mieszkań pojawiające się najczęściej na Instagramie i na tej podstawie wytypowała trzy główne trendy wnętrzarskie na nadchodzący rok. Okazuje się, że rok 2019 we wnętrzach będzie zdominowany przez żywe kolory, wzory retro i monochromatyczne, naturalne odcienie. Jeżeli planujecie albo jesteście w trakcie urządzania mieszkania i szukacie inspiracji, IKEA wskaże wam właściwy kierunek.

Methodical Monochrome

Trend numer jeden zachęca do urządzania wnętrz w jednym, mocnym kolorze i przełamywania go graficznymi akcentami. Jako przykład IKEA wskazuje czarną kuchnię, która może stać się doskonałym tłem dla różnorodnych dodatków, które wprowadzą element zaskoczenia i fantazji do wnętrza. Chodzi tu przede wszystkim o umiejętne zestawianie ponadczasowych kolorów z odważnymi akcentami.

 

Maximalist Scandi

W przyszłym roku zapominamy o skandynawskim minimalizmie i stawiamy na maksymalistyczną wersję trendu, którego korzenie sięgają lat 70. To wtedy w Skandynawii dominowały jaskrawe kolory, mocne akcenty i wyraziste wzory. IKEA stawia sobie za cel odświeżenie opatrzonego, minimalistycznego i dość zachowawczego stylu, z którym kojarzona jest północna część Europy i proponuje meble oraz akcesoria o zaskakujących kolorach, często połączonych ze sobą w nieoczywisty sposób.

Rustic Coasts

Lato 2018 upłynęło pod znakiem muszelek, które opanowały zarówno wnętrza, jak i nasze garderoby. Trend wprost ze słonecznej plaży nie zamierza odchodzić do lamusa także w przyszłym sezonie. Sam motyw muszli to jednak za mało. Nasze mieszkanie powinny wyglądać jak wnętrza nadmorskich kurortów. IKEA nie ma jednak na myśli egzotycznych destynacji. Dzięki naturalnym odcieniom inspirowanym kamienistymi klifami, piaszczystymi brytyjskimi plażami i morską scenerią, ten trend ma szansę wprowadzić atmosferę spokoju i wyciszenia w naszym domom.

 

Który z tych trendów najbardziej przypadł wam do gustu? My stawiamy na to, że największym hitem wnętrzarskim w przyszłym roku stanie się Rustic Coasts.

Zobacz też:

Meble z IKEA to inwestycja? Ten produkt szwedzkiego giganta za kilkanaście lat będzie wart tysiące

IKEA obchodzi 75 urodziny. Z tej okazji wypuszcza kolekcję swoich najbardziej kultowych mebli

Po prawie 30-letniej przerwie fotele Franka Lloyda Wrighta wrócą do naszych domów

źródło: Refinery29/ autor: A.K

sznyt tygodnia

najnowsze