IKEA obchodzi 75 urodziny. Z tej okazji wypuszcza kolekcję swoich najbardziej kultowych mebli

IKEA obchodzi 75 urodziny. Z tej okazji wypuszcza kolekcję swoich najbardziej kultowych mebli

28 lipca 1943 roku Ingvar Kamprad założył IKEA na przedmieściach miasteczka Ęlmhult. Dziś marka jest obecna na 49 rynkach, blisko miliard ludzi odwiedza rocznie stacjonarne sklepy IKEA, a ponad 2,5 miliarda użytkowników jest aktywnych online. IKEA zatrudnia obecnie 195 000 pracowników na całym świecie. Takimi wynikami chwali się szwedzka marka w swoje 75 urodziny. 

Jak czytamy w informacji prasowej "sukces IKEA nigdy nie byłby możliwy bez klientów i pracowników. Wyrażając wdzięczność dla naszych klientów, począwszy od sierpnia, niektóre z najbardziej cenionych i lubianych produktów IKEA z przeszłości zostaną ponownie wprowadzone do kolekcji o nazwie GRATULERA. IKEA pragnie podziękować każdemu klientowi i teraz oczekuje na następne ekscytujące 75 lat."

Lata 50. i 60.

W ciągu najbliższych pięciu miesięcy, wnętrzarski gigant będzie wprowadzał do sprzedaży nowe wersje popularnych klasyków z ostatnich sześciu dekad. Pierwszych vintage'owych produktów z kolekcji GRATULERA możemy spodziewać się pod koniec sierpnia. Będą to bestsellery z lat 50. i 60. Następnie cofniemy się do latach 70. i 80. w październiku, a w grudniu do sklepów trafią hity produkowane od roku 1990 do 2000.

Lata 70. i 80.
Lata 90. i 00.

Każdy produkt, który znajdzie się w kolekcji został starannie wyselekcjonowany z bogatych archiwów marki. "Niektóre z tych produktów są ikonami mebli w stylu vintage - są dziś wszędzie! Nadal kupuję produkty IKEA w aukcjach i w antykwariatach" - mówi Creative Leader IKEA, Karin Gustavsson. Wśród mebli, które zdefiniowały styl szwedzkiej marki będziemy mogli znaleźć m.in. fotel EKENÄSET, dywan FÄRGSTARK i krzesło BJURÅN. Design pozostał ten sam, natomiast niektóre z produktów zostały dostosowane do dzisiejszych wymagań klientów, zwłaszcza pod kątem wygody i komfortu.

źródło: IKEA/ autor: A.K

sznyt tygodnia

najnowsze