Na wystawie w Los Angeles można zobaczyć wszystkie wyprodukowane przez Supreme deski i akcesoria

Na wystawie w Los Angeles można zobaczyć wszystkie wyprodukowane przez Supreme deski i akcesoria

Supreme to marka otoczona kultem, nie tylko w środowisku skateboarderów. Białe logo na czerwonym tle chcą nosić dziś wszyscy, którym nie są obce trendy prosto z ulicy. Dostępność Supreme na rynku jest jednak bardzo ograniczona, dlatego prawdziwymi szczęściarzami mogą nazwać się Ryan Fuller i Yukio Takahashi, którym udało się zebrać wszystkie wyprodukowane do tej pory przez amerykańską markę produkty.

Pokaźne zbiory Fullera i Takahashi zostaną zaprezentowane na wystawie pod nazwą "Inferno" w The Jason Vass Gallery w Los Angeles od 2 do 15 grudnia. Pierwszy z panów ma w swojej kolekcji wszystkie deski skateboardowe Supreme z ostatnich 20 lat. Nie zabraknie deski z logotypem Louis Vuitton oraz rzadkich okazów, takich jak deski "Copyright" z końca lat 90. Imponujący zbiór Fullera ledwo zmieścił się na ścianach niewielkiej galerii.

Drugi kolekcjoner zdołał zdobyć wszystkie akcesoria z najbardziej pożądanym logo świata z wyjątkiem jednego - stołu do gry w pinballa. Nie jest to jednak wielka strata, bowiem Takahashiemu nie umknęła nawet jedna wlepka, zapalniczka, kubek czy case na iPhona. Znajdziemy tu też większe gadżety, takie jak worek treningowy, ponton, czy krzesło. Przestrzeń w galerii Jasona Vassa przeznaczona na jego kolekcję już od wejścia przyciąga wzrok za sprawą kolorów i różnorodnych akcesoriów poukładanych na półkach. Jak przystało na Supreme, dominuje tu czerwień.

"Ten projekt powstawał przez lata i jest ukoronowaniem połączenia mody i sztuki. Z dumą prezentuję kolekcję, nad którą pracowałem, nabywając i dzieląc się swoim doświadczeniem z moim przyjacielem Yukio"- skomentował Fuller. "Dzięki kurateli i wsparciu Jasona Vassa, naprawdę tworzymy pierwszą w historii galerię kolekcjonerską."

Odwiedzający wystawę będą mieli niepowtarzalną szansę na zakup eksponatów. Wartość obu zbiorów szacowana jest na 2 miliony dolarów.

Zobacz też:

Oto nowa kolekcja Supreme x The North Face na zimę 2018

Supreme i Levi’s łączą siły w kolorowej kolekcji kurtek i kombinezonów

Tam gdzie wybieg spotyka ulicę. Jak streetwear zmienił luksusową modę

źródło: Hypebeast/ autor: A.K