Auto nie do pokonania, czyli pickup Mercedes-Benz X-Class zamieniony w czołg

Auto nie do pokonania, czyli pickup Mercedes-Benz X-Class zamieniony w czołg

Gdy czeka nas podróż przez trudny teren lub śnieżne zaspy warto mieć "zapasowy" pojazd do zadań specjalnych. Nawet z najcięższą drogą powinien poradzić sobie ten Mercedes, który zamiast kół został wyposażony... w gąsienicowy układ bieżny.

Ten Mercedes-Benz X-Class to efekt wizji Aksyonova Nikity, który postanowił "stuningować" znanego pickupa. Koncepcja projektanta zakłada przemianę komfortowego auta w prawdziwego zdobywcę terenów.

Wzmocniony X-class jest wyposażony w dodatkowe elementy w zakresie samej karoserii, m.in. w specyficzne błotniki i mocną poprzeczkę, która przyda się do holowania (a może wyciągania z bagnistego terenu?) pojazdu. Nie da się także przeoczyć gąsienicowego układu bieżnego, który upodabnia samochód do czołgu. Teraz, temu groźnemu Mercedesowi, nie straszne będą żadne nierówności terenu i warunki atmosferyczne.

Na razie jest to tylko wizualizacja, ale kto wie, czy któregoś dnia nie wejdzie w życie? My trzymamy kciuki za urzeczywistnienie tej szalonej wizji, bo czegoś takiego na rynku motoryzacyjnym jeszcze nie widzieliśmy.

Zobacz też:
Audi, Airbus i Italdesign testują koncepcję latającej taksówki

Podróż tym modelem DeLorean Hovercraft to prawdziwy powrót do przyszłości

źródło: Hiconsumption, tekst: A.R