Modne, a w dodatku w 100% wegańskie i ekologiczne. Oto buty z ziaren kawy

Modne, a w dodatku w 100% wegańskie i ekologiczne. Oto buty z ziaren kawy

W związku z alarmującym stanem naszego środowiska, firmy starają się znaleźć alternatywę, jeśli chodzi o materiały wykorzystywane do produkcji otaczających nas rzeczy. Pisaliśmy już o berlińskim start-upie, który sprzedaje kubki zrobione z fusów, a teraz przedstawiamy wam sneakersy, które powstały z ziaren kawy.

Buty z kawy, tak samo jak kubki, powstały w Niemczech. Pomysłodawcą tym razem okazał się Sebastian Thies, założyciel nat-2 ™.

Jego autorskie sneakersy powstały w 50% z kawy pochodzącej z recyklingu, co zapewnia im gładką i delikatną fakturę. Reszta buta jest wykonana z gumy, która nadaje się do przetworzenia, szkła refleksyjnego (tu w formie sygnatury marki), kleju na bazie wody i prawdziwego korka, który został wykorzystany do stworzenia miękkiej antybakteryjnej wkładki.

Co ciekawe, wykorzystano także poddane przetworzeniu plastikowe butelki, z których powstał "materiał" imitujący zamsz, czy też skórę.

Wszystkie dotychczas wyprodukowane modele kawowych sneakersów zostały ręcznie zrobione we Włoszech. Jak podkreślają producenci, w małym rodzinnym zakładzie, gdzie wszyscy są zatrudnieni na uczciwych warunkach. nat-2 ™ dobrze wie, ze za ekologicznym podejściem powinno iść także sprawiedliwe traktowanie twórców tych wyjątkowych przedmiotów.

źródło: designboom, Tekst: A.R

sznyt tygodnia

najnowsze