Spokój to nowy luksus. W tej niepozornej chatce pod Warszawą odpoczniesz wśród książek i natury

Spokój to nowy luksus. W tej niepozornej chatce pod Warszawą odpoczniesz wśród książek i natury

50 kilometrów od Warszawy powstanie niezwykłe miejsce, w którym będziesz mógł sprawić sobie digital detox. Ta "chatka do czytania" jest pierwszą biblioteką wśród malowniczych krajobrazów.

Aby znaleźć idealne miejsce do czytania książek (jak ten sklep z książkami na Malediwach), czy też najlepszą chatę do odpoczynku wśród natury (jak ten szklany dom w Bieszczadach) nie trzeba daleko wyjeżdżać. Okazuje się, że niedługo prawdziwy digital detox wśród najlepszych lektur będziemy mogli sobie sprawić tuż pod Warszawą. Urocza, choć zupełnie niepozorna chatka BOOKWORM CABIN, powstanie w Adelinie, czyli 50 kilometrów od stolicy.

- To marzenie każdego bibliofila, ale nie tylko. Naszym celem jest stworzenie miejsca pozwalającego na skupienie się w pięknych i wygodnych warunkach – mówią twórcy, Marta Puchalska-Kraciuk i Bartłomiej Kraciuk.

Pomysł powstał pod wpływem refleksji, że w dzisiejszych czasach trudno jest nam skupić się na lekturze, których czytanie jest przecież tak ważne dla poprawiania pracy naszego umysłu. Głównym problem jest to, że wokół mamy wiele innych bodźców w postaci urządzeń elektronicznych, które najzwyczajniej nas dekoncentrują. W chatce, która znajduje się po środku pięknych krajobrazów i z dala od cywilizacji, będzie to dużo prostsze. Dodatkowo skupienie i odpoczynek ma ułatwić odpowiedni design tej architektury - bardzo oszczędny i otwarty na przestrzeń.

Projektanci zadbali tu także o detale - pomyśleli o tym, że odpoczynek od mediów ułatwi umieszczenie swojego smartfona w specjalnej szufladzie.

Dwuosobowy domek został zaprojektowany przez pracownię POLE Architekci, a jego prototyp już powstał w polskich górach. To co w nim zachwyca najbardziej to przeszklona fasada, którą można zamknąć za pomocą dwóch skrzydeł okiennic. Gdy jednak są otarte, z wnętrza rozpościera się piękny widok na okoliczną przyrodę.

Sama aranżacja wnętrza BOOKWORM CABIN również powinna sprostać wymaganiom wszystkich, którzy chcą choć na chwilę uciec od miasta. Za wystrój odpowiedzialne jest MP Studio Architektury oraz współtwórca Grupy Warszawa.

Budowa tej wyjątkowej chatki  ruszy wiosną 2019 roku, ale teraz są zbierane środki na jego budowę. Pomoc finansową w realizacji tego pomysłu można można zaoferować na portalu Odpal Projekt https://odpalprojekt.pl/p/bookwormcabin.  Jednocześnie jest to szansa na rezerwację noclegu w tym wyjątkowym miejscu.

źródlo: Label Magazine, tekst: A.R

sznyt tygodnia

najnowsze