Polska autorka kolaży, Barrakuz została globalną ambasadorką zegarków KOMONO

Polska autorka kolaży, Barrakuz została globalną ambasadorką zegarków KOMONO

KOMONO, belgijski producent zegarków i okularów, z okazji premiery klasycznej kolekcji zegarków „Signature” zaprosił do współpracy 10 artystów z całego świata. Wśród nich znalazła się polska graficzka, twórczyni kolaży - Beata Śliwińska, tworząca pod pseudonimem Barrakuz. Każda z zaproszonych do współpracy osób miała za zadanie zinterpretować na swój sposób pojęcie czasu wymierzane przez wybrany przez siebie model z premierowej kolekcji. Powstały niepowtarzalne i unikatowe prace, które 10 października zostały zaprezentowane w Antwerpii. 

Antwerpia to miasto, które od dawna kojarzone jest niesamowitą architekturą i dzięki Antwerpskiej Szóstce, również z modą. To właśnie tam powstała marka KOMONO, ceniąca sobie przede wszystkim jakość i rzemiosło. W Antwerpii podczas premiery najnowszej kolekcji zegarków „Signature” zaprezentowano prace 10 artystów z całego świata reprezentujących różne dziedziny sztuki, od fotografii, poprzez film aż po ilustracje i kolaż. Dzieła te stanowią uzupełnienie kolekcji klasycznych zegarków i tworzą zbiór spersonalizowanych historii, które uchwyciły ducha naszych czasów.

Barrakuz x KOMONO

Czarna skóra i srebrny metal, to jedno z najbardziej klasycznych połączeń. KOMONO bazując na nim stworzyło elegancką linię zegarków, które idealnie wpasują się do każdej garderoby. W ramach kolekcji znalazło się aż 12 stylowych modeli: Moneypenny, Harlow, Lexi, Lewis, Walther, Walther, Retrograde, Winston Regal, Winston Subs, Magnus ll, Konrad, Konrad Retrograde, Orson. Zegarki w różnorodny sposób zostały wkomponowane w pracę artystycznych ambasadorów.

Kolekcja Signature

Wśród zaproszonych do działań osób znalazła się polska autorka niesamowitych kolaży, Barrakuz. Dla KOMONO Beata postanowiła działać całkowicie cyfrowo i włączać w pracę swoje charakterystyczne elementy – dynamizm, surrealizm, wycięte formy i dzikie zwierzęta. Wszystko co znamy już z poprzednich dzieł artystki.

Barrakuz x KOMONO

Poza Barrakuz w projekcie wzięli udział graficy, ilustratorzy, fotografowie, styliści z różnych krajów: Kim Jakobsen To i Hamish Wirgman (Anglia), Louise Martens (Beligia), Nicasio Torres (Hiszpania), Debby Woo (Tajwan), Csillia Klenyanszki (Węgry), Frankie Cihi (Japonia), Amber Vittoria (USA), Daiana Ruitz (Argentyna), Arcin Sagdic (Niemcy).

Jeżeli chcecie dowiedzieć się więcej na temat twórczości Barrakuz, przeczytajcie naszą krótką rozmowę z artystką, którą znajdziecie tutaj.

 

źródło: materiały prasowe