Sony podchwyciło trend na gry retro. Oto PlayStation Classic, czyli mini wersja oryginalnej konsoli

Sony podchwyciło trend na gry retro. Oto PlayStation Classic, czyli mini wersja oryginalnej konsoli

Tak duży rynkowy gracz jak Sony nie mógł pozostać obojętny na ostatni sukces konsoli Nintendo. NES i SNES Mini sprzedały się w mgnieniu oka, sprawiając mnóstwo frajdy graczom tęskniącym za klimatem lat 90. Sony wypuszczając miniaturową wersję swojej klasycznej konsoli zamierza powtórzyć sukces konkurencji i celuje w osoby odczuwające nostalgię za oryginalnym PlayStation, a także nowych graczy, którzy chcą poznać bliżej klasyczne gry PlayStation z lat 1990.

PlayStation Classic, miniaturowa konsola do gier, która nawiązuje wyglądem do oryginalnego PlayStation i ma fabrycznie zainstalowane 20 gier, trafi do sprzedaży 3 grudnia 2018 roku w Japonii, Ameryce Północnej i Europie. Cena nie zwala z nóg - sprzęt będzie kosztował 449 złotych. Biorąc pod uwagę datę premiery sprzętu, jesteśmy pewni, że wielu fanów retro-grania znajdzie tę konsolę pod choinką.

Cechy wspólne PlayStation Classic z oryginalnym PlayStation to układ przycisków, wyglądu kontrolerów oraz zewnętrzne opakowanie. Nowy sprzęt jest natomiast o 45% mniejsze od oryginalnej konsoli po bokach i o 80% jeśli chodzi o ogólną objętość. Faktycznie PS Classic do złudzenia przypomina oryginał w kompaktowej wersji, jednak ze względu na swoje rozmiary niemożliwe będzie odtworzenie płyt CD. Rekompensuje to 20 fabrycznie zainstalowanych gier, takich jak Final Fantasy VII, Jumping Flash! , R4 RIDGE RACER TYPE 4, Tekken 3, i Wild Arms, wszystkie w pierwotnych wersjach bez aktualizacji dodanych na przestrzeni lat.

PlayStation Classic wyposażono w przewód HDMI - do podłączania zewnętrznych wyświetlaczy, takich jak monitory i telewizory - oraz w kabel USB, który należy podłączyć do zasilacza USB AC (sprzedawanego oddzielnie), by zasilać urządzenie z wtyczki. W wybranych grach użytkownicy mogą grać z przyjaciółmi lub przeciwko nim, korzystając z dwóch kontrolerów dołączonych do konsoli.

źródło: materiały prasowe/ tekst: A.K

sznyt tygodnia

najnowsze