Polak zbudował wierną replikę Porsche 917K z klocków LEGO

Polak zbudował wierną replikę Porsche 917K z klocków LEGO

Model 917K zdobył dla Porsche zwycięstwa w 24-godzinnym wyścigu Le Mans w 1970 i 1971 roku. Te chwalebne wyczyny nie przyniosły mu jednak takiej sławy jak występ u boku samego Steve'a McQueena w filmie opowiadającym o słynnym wyścigu. Niebiesko - pomarańczowy samochód w charakterystycznych kolorach Gulf Oil i legendarny kierowca zajęli wtedy drugie miejsce na podium, zaraz za kolegą z teamu Porsche. Od tego czasu Porsche 917K stało się autem kultowym.

Paweł Kmieć postanowił docenić potencjał wyścigowego auta i zbudować jego wierną replikę z klocków LEGO. Zafascynowany złotą erą Le Mans, sięgnął po inspiracje do pierwszego 917K, które wygrało wyścig w 1970 roku. Nie dość, że udało mu się zrekonstruować z niesamowitą pieczołowitością niemal każdy szczegół auta, to jeszcze jest ono zdalnie sterowane.

Model zbudowany został w skali 1:8. Kmieć zamawiał klocki LEGO w odpowiednich kolorach i pracował z ograniczoną liczbą elementów. Zdalnie sterowane auto ma swój układ napędowy, działającą kierownicę, otwierane drzwi, światła i symbole, które świadczą o kolorystyce Gulf, a także kilka nawiązań do filmu "Le Mans". Jest co podziwiać!

Niestety auto nie jest na sprzedaż, chociaż liczymy na to, że LEGO zainteresuje się dziełem Polaka i stworzy model do składania, podobny do Bugatti Chiron i Astona Martina.

 

źródło: Sariel.pl

sznyt tygodnia

najnowsze