Wielki powrót Astona Martina DB5. Powstaną repliki samochodu Jamesa Bonda

Wielki powrót Astona Martina DB5. Powstaną repliki samochodu Jamesa Bonda

25 szczęśliwców stanie się posiadaczami auta, do którego do tej pory mogli tylko wzdychać podczas oglądania filmu "Goldfinger". Co najważniejsze, replika będzie wyposażona we wszystkie gadżety, z których korzystał Bond. James Bond.

Fani serii o brytyjskim szpiegu mogą już zacząć sprzedawać wszystkie zakupione do tej pory gadżety, które wiążą się z tą postacią. Czym są w końcu modele LEGO, czy też kolekcja ubrań autorem serii o Bondzie, jeśli możemy stać się posiadaczami prawdziwego Astona Martina DB5 z "Goldfinger"? I to z wszystkimi gadżetami, które pojawiały się w filmie.

Co do ich wierności wyglądu i funkcji repliki możemy być spokojni. Modele powstaną powstaną w fabryce Aston w Newport Pagnell czyli tam, gdzie powstał oryginalny DB5 (1965 rok). Natomiast funkcje na miarę tajnego agenta zostaną opracowane we współpracy z Chrisem Corbouldem - zdobywcą Oskara odpowiedzialnym za efekty specjalne w filmach o agencie 007.

Aston Martion postanowił wyprodukować tylko 25 replik tego modelu, z czego każda ma kosztować 3,3 mln funtów.  Pierwsze egzemplarze mają trafić do nabywców już pod koniec 2019 roku. Dodatkowo planowane jest stworzenie 3 egzemplarzy, które będą służyły celom promocyjnym - jeden zostanie w siedzibie Aston Martina jako pamiątka, drugi pójdzie do Eon Productions, czyli firmy stojącej za serią filmów o Bondzie, a trzeci zostanie sprzedany na aukcji charytatywnej.

Może Was zaskoczyć fakt, że żaden model (nawet te przeznaczone do sprzedaży) nie będzie mógł jeździć po ulicach - to jedynie "zabawka", którą można postawić w swoim garażu lub na lawecie zabrać na zlot fanów serii o Bondzie. Do normalnego ruchu niestety nie może być opuszczony ze względu na normy emisji spalin i bezpieczeństwa.

Zobacz też:

James Bond i jego Astony Martiny – zobaczcie stylowy klip pokazujący historię ulubionych samochodów Agenta 007

źródło: motor1, designboom, Tekst: A.R