Vollebak wypuszcza kurtkę na miarę nagrody Nobla

Vollebak wypuszcza kurtkę na miarę nagrody Nobla

Marka Vollebak właśnie wypuściła kurtkę z jedynego materiału na świecie, który otrzymał Nagrodę Nobla. Mowa o grafenie, czyli materiale będącym formą węgla zbudowanym z siatka przypominającej plaster miodu o grubości zaledwie jednego atomu. Zespół naukowców z Uniwersytetu w Manchesterze odkrył grafen w 2004 roku, a sześć lat później ich rewolucyjne badania nagrodzoną nagrodą Nobla.

Materiał doskonale przewodzi ciepło, co sprawia, że idealnie sprawdzi się podczas zimowych miesięcy. Co ciekawsze, jego zastosowanie może zmienić przyszłość "inteligentnej odzieży".

Jak czytamy w oświadczeniu marki Vollebak, grafen "rzuca wyzwanie fundamentalnym prawom przewodzenia ciepła", ponieważ może wchłonąć niewyobrażalnie dużo ciepła (jego temperatura topnienia to 300 ° C) i działać jak grzejnik - jeśli zostawimy kurtkę przy ogniu, odwrócimy ją  i założymy, to rozprowadzi ciepło po całym ciele.

Ponadto, ponieważ materiał jest bardzo mocny, po ulepszeniu technologii może zapewnić kuloodporność. Vollebak nie ukrywa, że ma zamiar wykorzystać potencjał materiału i stworzyć pierwszy lekki kombinezon do sportów z użyciem broni, na przykład szermierki.

Kurtka jest również wodoodporna, oddychająca i dwustronna. Na zdjęciach promocyjnych jej fason prezentuje  najstarszy syn Micka Jaggera, James Jagger. Kurtka dostępna jest na stronie Vollebak za 697 dolarów.

źródło: Highsnobiety