Wikipedia ma swoją własną streetwearową kolekcję ubrań

Wikipedia ma swoją własną streetwearową kolekcję ubrań

Najbardziej znana encyklopedia świata, czyli Wikipedia połączyła siły z marką Advisory Board Crystals z Los Angeles, aby stworzyć streetwearową kolekcję ubrań. 100 procent zysków ze sprzedaży trafi na konto Fundacji Wikimedia.

Wikipedia działa na zasadzie non-profit, edytowana przez wolontariuszy z całego świata i działa pod egidą Fundacji Wikimedia. Wesprzeć stronę może każdy przesyłając dowolną kwotę na konto fundacji, jednak pomysł wypuszczenia ubrań w najmodniejszym ostatnio stylu, to strzał w dziesiątkę. Fani Wikipedii i streetwearu mają póki co do wyboru białą koszulkę z długim rękawem z różnymi nadrukami nawiązującymi do popularnych symboli Wikipedii.

Produkt jest obecnie sprzedawany za 85 dolarów (około 320 złotych), a wszystkie wpływy trafiają do Fundacji Wikimedia, organizacji charytatywnej będącej właścicielem Wikipedii.

"Bezpłatne informacje są przywilejem. Jednym z ideałów Advisory Board Crystals jest to, że istnieje wiele sposobów na ocalenie świata. Jako organizacja non-profit, Wikipedia i związane z nią projekty są zasilane przede wszystkim dzięki darowiznom. Pomóż nam zachować darmową wiedzę" - czytamy w oświadczeniu na stronie internetowej marki modowej.

Tył koszulki ozdabia logo Wikipedii, pierwotnie stworzone przez Paula Stansifera, wówczas 17-letniego użytkownika, którego projekt wygrał konkurs ogłoszony przez stronę w 2003 roku. Globus z puzzli otacza napis "internert master" czyli "mistrz internetu". Na lewym ramieniu znajduje się logo Fundacji Wikimedia w kolorze czarnym, które jest zestawione z czerwono-białą etykietą informacyjną.

 

Wspólny projekt Wikipedii i marki modowej to nie jedyna zaskakująca współpraca w ostatnim czasie. IKEA ogłosiła, że w jej sklepach pojawi się kolekcja przygotowana wspólnie z NASA. 

źródło: Dezeen/ autor: A.K