IKEA sięga gwiazd. Nadchodzi kolekcja stworzona we współpracy z NASA

IKEA sięga gwiazd. Nadchodzi kolekcja stworzona we współpracy z NASA

IKEA ogłasza kolejne współprace z prędkością światła. To porównanie nie jest przypadkowe, bowiem ostatnia informacja dotycząca kolaboracji szwedzkiego brandu to iście kosmiczny news. IKEA zaprosiła do współpracy NASA, a konkretnie Mars Desert Research Station w Utah.

Spotkanie ma zaowocować kolekcją przedmiotów i sprzętów, które powstaną przede wszystkim z myślą o małych przestrzeniach mieszkalnych.

Kolekcja RUMTID podzielona jest na cztery podkategorie, które dotyczą pojęcia czasu, niewielkiej przestrzeni, wody i powietrza. Oferta obejmuje oczyszczacz powietrza, innowacyjne rozwiązania oświetleniowe i modułowy, oparty na blokach system mebli zrobionych z drewna i odpadów.

"Chcemy uczyć się tworząc ekstremalne scenariusze i stosować je na Ziemi, koncentrując się na urbanizacji i życiu w małej przestrzeni", powiedział Siri Skillgate, jeden z pięciu projektantów zaangażowanych w RUMTID. "W Tokio istnieje coś takiego, jak dosłownie wbudowane myślenie o małej przestrzeni mieszkalnej, które pozwala na używanie modułów i mobilność. Czuliśmy się naprawdę zainspirowani wszystkimi interesującymi rozwiązaniami w domach ludzi i w hotelach kapsułowych - w szczególności jeśli chodzi o przechowywanie mienia".

Kolekcja IKEA x NASA zostanie wprowadzona do sprzedaży w czterech etapach. Każda z kategorii będzie dostępna przez ograniczony czas, a pierwsze z premier planowana jest na rok 2020.

źródło: Designboom

sznyt tygodnia

najnowsze