Nowe Porsche 911 “przyłapane” na drogowych testach

Nowe Porsche 911 "przyłapane" na drogowych testach

Porsche szykuje kolejną generację 911, która teraz będzie się nazywać Carrera 922. Z daleka wygląda jak wcześniejsze modele (wiele czerpie z ostatnich odsłon Panamery i Cayenne), ale będzie to zdecydowanie jeszcze lepsza wersja tego kultowego auta.

Ostatnio czarny model 922, który jeszcze nie miał swojej oficjalnej premiery, był widziany podczas jazdy na niemieckich ulicach. Jak możemy zauważyć na filmie wykonanym przez przypadkowych przejeżdżających, samochód jest nadal w fazie testowej, o czym świadczy światło hamowania, które wydaje się być elementem zastępczym.

Chociaż nie jest to widoczne w nagraniu to wiemy, że nowa kabina 911 będzie mieć dużo ulepszeń. Analogowy obrotomierz na desce rozdzielczej pozostanie, ale będzie będą mu towarzyszyć cyfrowe ekrany. Ekran systemu infotainment znajdzie się na górze, a środkowa konsola będzie mieć szereg masywnych przycisków. Jeśli chodzi o układ napędowy nowej generacji 911 to nadal to pozostaje tajemnicą. Jest prawdopodobne, że producenci pozostają przy 3,0-litrowym silniku, ale z podniesioną wydajnością.

Podobno nowe Porsche ma mieć swoją premierę już w październiku tego roku na Salonie Samochodowym w Paryżu w październiku. Sprzedaż natomiast rozpocznie się na początku 2019 r.

Zobacz też:

Ostatni egzemplarz niesamowitego Porsche RS Spyder pójdzie pod młotek

Nie będziecie mogli oderwać wzroku od Porsche 911 DLS zbudowanego przez Singer i Williams Engineering

W centrum Warszawy pojawiło się Porsche z klocków Lego