Wyspa, na której mogą wypoczywać tylko kobiety, okazała się hitem turystycznym

Wyspa, na której mogą wypoczywać tylko kobiety, okazała się hitem turystycznym

Już mniej więcej pół roku temu pojawiła się w mediach informacja, na jednej z wysepek zlokalizowanych w pobliżu Helsinek w Finlandii, powstał kurort w którym mogą wypoczywać wyłącznie kobiety. Pomysł autorstwa Kristiny Roth z firmy SuperShe przez jednych był krytykowany, a przez innych traktowany z dystansem. Chyba nikt nie przypuszczał, że spotka się z tak dużym zainteresowaniem.

Okazuje się, że kobiety potrzebują czasu spędzonego tylko w swoim towarzystwie - chętnie korzystają z oferty spędzenia wakacji na wyspie, gdzie żaden mężczyzna nie ma szansy trafić. Na pomysł stworzenia miejsca nazwanego SuperShe Island, wpadła Amerykanka Kristina Roth, która zauważyła, że ona jak i jej koleżanki bardziej wypoczywają bez swoich partnerów, kolegów, synów. Po prostu bez facetów. Zdaniem Roth, w ich towarzystwie kobiety odczuwały presję związaną z ich wyglądem, dlatego musiały się malować i układać fryzury, mimo że chciały od tego odpocząć. Na wyspie SuperShe kobiety niczego nie muszą - mogą czuć się swobodnie w swoim gronie i robić to, na co mają ochotę. A atrakcji jest wiele - począwszy od różnego rodzaju aktywności fizycznych (fitness, joga, medytacje), poprzez odprężające masaże na łonie pięknej, aż po... lekcje gotowania.

Ośrodek otwarto pod koniec czerwca i obecnie składa się z czterech domków, w których może nocować 10 osób. Jest tam też spa, sauna fińska. Co ciekawe, na wyspie surowo zakazane jest jednak picie alkoholu.

Pobyt na wyspie do najtańszych nie należy - tygodniowy pobyt kosztuje 4 tys. euro, ale w tej cenie jest już wliczony transport, nocleg, wszystkie posiłki i zajęcia. Jednak ograniczeniem na dostanie się na takie kobiece wakacje mogą się okazać się nie tylko fundusze, ale i... twoja aplikacja. Nie można tu zarezerwować wyjazdu, a należy wysłać organizatorom odpowiednie uzasadnienie, dlaczego chciałabyś się tam znaleźć. O twoim uczestnictwie w społeczności SuperShe zdecyduje sama założycielka tego miejsca.

Zobacz też:

Drewniane wyspy dostępne dla wszystkich w Kopenhadze

źródło: Fly4Free, Instagram/SuperShe, tekst: A.R