Farmbnb – strona, dzięki której spędzisz wakacje w stylu slow life

Farmbnb - strona, dzięki której spędzisz wakacje w stylu slow life

Strony umożliwiające szybką i łatwą rezerwację noclegów świetnie się przyjęły. Sprawdzają się przede wszystkim w dużych miastach, gdzie na turystów czeka wiele atrakcji, ale także wielkomiejski zgiełk. Dlaczego by jednak nie przenieść tego konceptu na dużo spokojniejsze pole agroturystyki?

Taki właśnie pomysł postanowiło zrealizować dwóch warszawiaków, którzy byli zmęczeni dużym miastem i chcieli się oderwać od jego zgiełku choć na parę chwil. W ten sposób, trochę przypadkiem, trafili do miejscowości Rutka Tartak, tuż pod granicą z Litwą i zachwycili się tym miejscem. Teraz wiejską ciszę, spokój i wszechobecną zieleń, która ma właściwości kojące, chcieliby dać także innym. Tak powstała ich strona Farmbnb, której celem jest zmiana krajobrazu polskiej i europejskiej turystyki wiejskiej.

"W wielu przypadkach, jedziemy do Krakowa na Wawel, do Sopotu na molo i do Pragi dla samego miasta. Ale w wielu przypadkach, początkiem wycieczki jest pomysł jak chcemy spędzić wolny czas... nie gdzie chcemy spędzić wolny czas. Tak zrodził się pomysł na stworzenie Farmbnb. Czyli czegoś innego, gdzie w centrum uwagi jest sposób spędzania wolnego czasu, a nie konkretne miejsce" - czytamy na stronie.

Farmbnb to strona, która na pewno zaoszczędzi wam czas - dzięki niej, nie będziecie musieli wszędzie dzwonić i umawiać się z właścicielami domków. Pomysłodawcy zapewniają, że ułatwiają proces rezerwacji i pozwalają od razu zapłacić za nią przez internet.

Jednak największą zaletą Farmbnb jest to, zbiera ona w swojej ofercie mnóstwo miejsc poza miastem (głównie w Polsce, ale także w Toskanii), których prawdopodobnie sam byś nie odkrył. Wszystkie w swoim zamierzeniu są oddalone od pędu, szumu i hałasu miasta.

"Znajdujemy agroturystyki, pensjonaty i niewielkie hotele, prowadzone przez ludzi z pasją i pomysłem. Nie muszą to koniecznie być piękne dworki, pałace czy dopieszczone pod każdym względem cuda i wymysły mieszczuchów. (choć takie miejsca też bardzo lubimy ) Ważne aby każdy taki obiekt był schludny, czysty i miał coś znacznie więcej do zaoferowania niż tanie kwatery" - dodają założyciele Farmbnb.

Dlatego też chłopaki szukają miejsc mających ciekawe udogodnienia i atrakcje na miejscu - zarówno nad morzem, w górach, jak i na Mazurach. Wszystkich, które będą dobrą bazą wypadową do zwiedzania okolicy, pieszo czy rowerem, grzybobrania i wędkowania. Dlatego jeśli tęsknicie za czasem spędzonym na łonie natury, a także za smakiem prawdziwych wędliny z przydomowej wędzarni, to z pewnością powinieneś sprawdzić oferty na tej stronie.

My też polecamy Wam fajne miejsca! Sprawdźcie nasze zestawienie 10 najpiękniejszych miejsc pod ziemią, które musisz odwiedzić, czy też przegląd nietypowych noclegów w Polsce.

źrodło: Farmbnb, tekst: A.R