InterContinental Shanghai Wonderland otworzy swoje drzwi już w październiku. To idealne miejsce dla tych, którzy w pełnym atrakcji Szanghaju szukają niezapomnianych wrażeń. Nawet jeżeli pobyt w luksusowym hotelu leży poza waszymi możliwościami finansowymi, warto chociaż podziwiać obiekt z daleka. Dlaczego? Hotel zlokalizowany jest pod ziemią!
InterContinental został zbudowany w znacznej części na terenie opuszczonego kamieniołomu w miasteczku Songjiang oddalonego o 35 kilometrów od Szanghaju. Obiekt od razu okrzyknięto architektonicznym arcydziełem, zachwycając się wizją architektów i niebywale ciężką pracą inżynierów. Hotel znajduje się w głębokiej na 88 metrów dziurze wypełnionej wodą. Z 18 pięter, 16 znajduje się właściwie pod ziemią, w tym dwa piętra zlokalizowane są pod wodą. Najwyższe piętro znajduje się na poziomie gruntu i posiada dach pokryty bujną zieloną roślinnością, dzięki czemu płynnie wtapia się w otoczenie. Hotel został zbudowany zgodnie z ekologicznymi zasadami projektowania - generuje własną energię potrzebną do ogrzania i oświetlenia obiektu, dzięki wykorzystaniu energii geotermalnej i słonecznej.
W hotelu znajduje się 337 pokoi i apartamentów z zakrzywionymi balkonami, z których roztacza się widok na wodospady wyłaniające się z okolicznych klifów oraz główną atrakcję - przezroczysty, szklany wodospad wbudowany w środek hotelu. Na dwóch podwodnych poziomach mieszczą się restauracja i pokoje gościnne z widokiem na akwarium o głębokości dziesięciu metrów. Kompleks rekreacyjny z basenem i obiektami sportowymi znajduje się na najniższym poziomie.
Niezwykły hotel to odpowiedź na szybki wzrost gospodarczy w Chinach. Na jego fali powstaje szereg ambitnych projektów architektonicznych, a InterContinental Shanghai Wonderland jest jednym z nich. Inwestycja została zaprojektowana przez brytyjską firmę projektową Atkins - tę samą, która stoi za jednym z najbardziej luksusowych hoteli na świecie, Burj Al Arab Hotel w Dubaju. Podobnie jak Burj Al Arab, InterContinental odzwierciedla wizję architektów, którzy nieustannie zamierzają "przesuwać granice w designie". Do wcielenia odważnego projektu w życie zatrudniono ponad 5000 architektów, inżynierów, projektantów i pracowników budowlanych.