Sposób na upały, czyli wentylator kolumnowy – który model wybrać? Podpowiadamy!

Sposób na upały, czyli wentylator kolumnowy - który model wybrać? Podpowiadamy!

Dokuczają ci upały? Czas na zakup odpowiedniego wentylatora! Jeśli wolisz uniknąć zastawiania przestrzeni dużym wentylatorem stojącym, sprawdź innego rodzaju sprzęty, które dobrze wpisują się w zaaranżowanie eleganckiej przestrzeni. To wentylatory kolumnowe! Dlaczego warto po nie sięgnąć i na który model się zdecydować?

Jaki wentylator wybrać do domu?

Szukając odpowiedniego wentylatora do domu, masz kilka opcji. Jeśli dużo czasu spędzasz przy biurku, możesz rozważyć niewielki model biurkowy. Jest niedrogi, lekki i łatwo przeniesiesz go z pokoju do pokoju, by ustawić na przykład na szafce nocnej. Niewielka moc sprawia, że w najgorętsze dni roku nie przyniesie upragnionej ulgi. Znacznie skuteczniejsze są większe urządzenia stojące. To sprzęty o większym promieniu, które mogą wytworzyć odczuwalny podmuch powietrza nawet w sporym pomieszczeniu. Ich skuteczność jest oceniana bardzo dobrze, podobnie jak stosunek ceny do jakości. Jest jednak jeden problem - rozmiary urządzenia! W niewielkim pokoju taki wentylator może ograniczyć możliwość poruszania się i swobodnego korzystania z przestrzeni. Dlatego wiele osób wstrzymuje się przed zakupem tego rodzaju sprzętu, ograniczając się do mniejszych modeli.

Na szczęście - jest alternatywa - wentylator kolumnowy! Nazwa brzmi podobnie? Masz tutaj do czynienia z pionowym wirnikiem osadzonym na dole obudowy. Wentylator tego typu zachwyca designem - producenci prześcigają się w proponowaniu dopracowanych estetycznie produktów. Ze względu na niewielkie rozmiary możesz korzystać z niego nawet w kompaktowych pomieszczeniach i nie musisz chować z powrotem do piwnicy, gdy zdarzy się kilka chłodniejszych dni - w końcu urządzenie nie blokuje przejścia!

Na co zwrócić uwagę, wybierając wentylator kolumnowy?

Jesteś zdecydowany na wentylator kolumnowy? Przyjrzyj się dokładnie parametrom, jakie wziąć pod uwagę przy zakupie:

moc;

wymiary urządzenia;

generowany hałas;

wytrzymała konstrukcja;

energooszczędność;

łatwe sterowanie;

liczba prędkości;

atrakcyjny design;

antypoślizgowa podstawa;

uchwyt do przenoszenia.

Z jakim wydatkiem powinieneś się liczyć, kupując wentylator kolumnowy? Zwykle to koszt kilkuset złotych. To więcej niż w przypadku tradycyjnych wentylatorów stojących, które kupisz już za ok. 200 zł.

Polecane wentylatory stojące - jakie kupić?

Zastanawiasz się, który model wybrać? Sprawdź recenzje użytkowników - to wartościowe źródło wiedzy o tym, jak sprzęt sprawdza się w praktyce. Zobacz najlepiej oceniane modele!

STADLER FORM PETER - zachwycający wzornictwem wentylator za ok. 570 zł. Moc urządzenia to 60 W. Masz tutaj automatyczną oscylację powietrza i aż trzy prędkości pracy. Urządzenie idealnie sprawdzi się w pomieszczeniach o powierzchni do 40 metrów kwadratowych. Możesz skorzystać z timera, a także wygodnie sterować sprzętem za pomocą pilota. Wentylator pracuje cicho i dyskretnie.

HONEYWELL HYF1101E4 - sprzęt za ok. 400 zł - wyróżnia go ciekawy design i antypoślizgowa podstawa. Ma trzy prędkości pracy i moc 36 W. Znajdziesz tu wygodny uchwyt do przenoszenia oraz timer, który pozwoli ci zaplanować pracę urządzenia. Jest tutaj również automatyczna oscylacja powietrza.

HONEYWELL HYF260E4 - sprzęt o takiej samej cenie i mocy jak wcześniejsze urządzenie tego producenta. Ma jednak aż pięć prędkości działania! Do tego - timer do ośmiu godzin, wygodny uchwyt do przenoszenia, a także technologia QuietSet Fan, która umożliwia intensywniejsze chłodzenie i oszczędność energii.

Chcesz poznać więcej modeli wartych uwagi? A może wolisz porównać wentylatory z innymi sposobami na chłód w mieszkaniu? Sprawdź wentylatory oraz klimatyzatory w sklepie MediaMarkt i wybierz urządzenie dla siebie!