TAG Heuer przywraca żeglarski model Skipper

TAG Heuer przywraca żeglarski model Skipper

TAG Heuer zaskoczył miłośników zegarków przywracając światu jeden ze swoich najbardziej znanych zegarków dla żeglarzy – Skipper. Ale uwaga, w zupełnie nowym wydaniu!

Model Skipper 2023 to przykład tego, że stare może spotkać się z nowym - i to ze świetnym efektem.  Tu ważna jest historia, która sięga aż 1967 roku, kiedy marka Heuer zaopatrzyła załogę łodzi Intrepid w modele Aquastar z pomysłowo rozwiązanym licznikiem czasu (pięć otworów w których zmieniał się kolor tła). Rok później Szwajcarzy przygotowali specjalny zegarek, który nawiązywał do wspomnianej łodzi - 35 mm model Carrera Skipper powstał w niewielkiej serii i i wyróżniał się tarczą podzieloną na trzy części i charakterystycznymi kolorami: zielonym (barwa takielunku łodzi), turkusowym (koloru pokładu jachtu Intrepid) i pomarańczowym.

Skipper, który później miał kopertę na bazującą na modelu Autavia, był produkowany aż do lat 80. i często korzystali z niego głównie żeglarze. Dziś ponownie pojawia się na rynku, ale zupełnie w nowej odsłonie.

fot. TAG Heuer

TAG Heuer powrócił ze słynnym Skipperem i to w wersji nielimitowanej. Tym razem model powstał na bazieCarrery Glassbox, dlatego mamy tu 39 mm kopertę z długimi, zwężającymi się uszami. To, co rzuca się w oczy wypukłe, szafirowe szkło, a także cyferblat z tarczką do odliczania regatowego. tarcza znów zachwyca różnymi kolorami - w tym energetycznym odcieniem pomarańczy.

Fajnym smaczkiem są dwa przyciski do obsługi stopera w kształcie tłoków silnika.

Warto poświęcić trochę miejsca na konstrukcję Skippera. TAG Heuer musiał wprowadzić do mechanizmu niewielkie modyfikacje, aby licznik odliczał 15 minut. Kaliber TH20-06 ma 80-godzinną rezerwę chodu, jest taktowany na 4 Hz i zapewnia nakręcanie sprężyny w obu kierunkach. Całe wnętrze można zresztą zobaczyć przez przeszklony dekiel.

Nowy TAG Heuer Carrera Skipper będzie dostępny w sklepach w wersji w tekstylnym pasku ze skórzaną wyściółką. Zegarek wyceniono na 29 650 zł.

fot. TAG Heuer
fot. TAG Heuer
tekst: AR