Apple Vision Pro, czyli pierwsze okulary AR spod znaku jabłka

Apple Vision Pro, czyli pierwsze okulary AR spod znaku jabłka

Apple zaprezentowało pierwsze w swoim asortymencie gogle rozszerzonej rzeczywistości, a konkretnie rzeczywistości mieszanej. Premierę w USA zaplanowano na początek 2024 roku.

Po wielu latach Apple postanowiło postawić pierwszy krok w kierunku rozszerzonej rzeczywistości. Możliwości nowego produktu są jednak podobne do tych, które daje urządzenie Meta Quest VR.

Vision Pro jest kontrolowany za pomocą oczu, rąk i głosu. Daje możliwość, np. wybierania, kliknięcia czy przesuwania ikon za pomocą ruchu rąk. Użytkownik będzie mógł także wydać polecenie głosowe. Apple podkreślił, że aplikacje dostępne na iPhone oraz iPad pojawią się także w Vision Pro. Dodatkowo, zestaw słuchawkowy obsługuje Bluetooth, w tym klawiaturę Magic Keyboard i Magic Trackpad. Można do niego podłączyć również komputer Mac. Co ciekawe, dla osób, które posiadają wadę wzroku stworzono wkładki optyczne, które można przyczepić na magnes.

Produkt posiada baterię zewnętrzną, która ma wystarczyć na dwie godziny użytkowania, jednak jeśli podłączymy gogle za pomocą kabla do akumulatora to korzystaniem z urządzenia będziemy mogli cieszyć się cały dzień.

Okulary można przełączać pomiędzy rozszerzoną i pełną wirtualną rzeczywistościąza pomocę pokrętła. Produkt jest jednak reklamowany głównie jako urządzenie AR.

Gogle od Apple mają kosztować 3499 dolarów. Dla porównania, okulary Quest 3, które pojawią się już jesienią, będą dostępne za 499 dolarów.

tekst: nowymarketing.pl

sznyt tygodnia

najnowsze