Sony zaprezentowało swoją przenośną konsolę PlayStation Project Q

Sony zaprezentowało swoją przenośną konsolę PlayStation Project Q

Mamy gratkę dla fanów gier - podczas pokazu PlayStation Showcase Sony zaprezentowało swoje nowe urządzenia zmierzające na rynek. Jednym z nich jest przenośna konsola PlayStation Project Q.

Już od jakiegoś czasu mówiło się o tym, że Sony szykuje mobilną wersją swojej konsoli. Plotki okazały się prawdą, a dziś już oficjalnie dowiadujemy się, że firma cały czas pracowała nad przenośnym modelem PlayStation Project Q. Konsola została podczas PlayStation Showcase.

PlayStation Project Q będzie działać w oparciu o streaming obrazu z konsoli z wykorzystaniem Internetu i będzie oparte o standard Remote Play. Będziemy mogli grać na nim we wszystkie tytuły z PlayStation 5.

Urządzenie będzie dawać maksymalną radość z grania - przenośna konsola będzie działa jak pad DualSense, czyli będzie dawać wibracje haptyczne oraz spusty z kontrolowanym oporem. Gra będzie wyświetlana na 8-calowym ekranie w rozdzielczości Full HD.

Niestety urządzenie nie jest tak mobilne, jakbyśmy tego oczekiwali. Do działania urządzenia potrzebna więc będzie stacjonarna konsola, a także połączenie z Wi-Fi. Niektórzy nowy wynalazek od Sony nazywają nie pełnoprawnym urządzeniem, a jedynie dedykowanym Remote Play gadżetem od Sony.

Wciąż nie znamy ceny, jaką przyjdzie nam zapłacić za tę „przenośną konsolę”.

 

Tekst: A.R

sznyt tygodnia

najnowsze