Kosmiczny zestaw LEGO Technic zachęca fanów do sięgania do gwiazd

Kosmiczny zestaw LEGO Technic zachęca fanów do sięgania do gwiazd

Grupa LEGO zaprezentowała nowy model LEGO Technic NASA Mars Rover Perseverance— zestaw o tematyce kosmicznej, który ma zachęcić dzieci do pogłębiania wiedzy o inżynierii oraz do odkrywania kosmosu.

Zaledwie dwa lata temu Perseverance wylądował na Marsie i rozpoczął podróż, której celem było zebranie próbek z tajemniczej czerwonej planety, a także odszukanie śladów starożytnego życia. Nowy model łazika LEGO Technic zaprojektowano z myślą o młodych budowniczych, od 10. roku życia. Dzieci mogą z bliska poznać niesamowite osiągnięcia inżynierii, dzięki którym łazik świetnie radzi sobie z eksploracją Marsa, a także dowiedzieć się, jak działa i jakie są jego funkcje. 

Model LEGO Technic ma układ kierowniczy 360° i ruchome ramię, a także w pełni przegubowe zawieszenie, które pozwala łazikowi poruszać się po nierównych powierzchniach na wszystkich 6 kołach. Podobnie jak w przypadku prawdziwego odpowiednika, do modelu LEGO Technic dołączona jest replika śmigłowca Ingenuity towarzyszącego misji.

fot. LEGO
fot. LEGO

 

— Praca nad tym modelem była zarówno wymagająca, jak i ekscytująca — powiedział Luke Cragin, projektant w Grupie LEGO. „Zawsze pasjonowałem się przestrzenią kosmiczną, a proces projektowania pozwolił mi odkrywać swoje zainteresowania, odtwarzając niesamowitą inżynierię opracowaną przez pionierski zespół NASA. Mamy nadzieję, że cechy i funkcje modelu pomogą wprowadzić młodych miłośników kosmosu w świat inżynierii i zachęcą ich do sięgania gwiazd w przyszłości.

Aplikacja mobilna Technic AR pomoże dzieciom przenieść się świata rozszerzonej rzeczywistości, gdzie mogą odkryć ekscytujące treści edukacyjne, poznając szczegóły dotyczące prawdziwego pojazdu i jego misji na Marsie. Za pośrednictwem aplikacji można również uzyskać podgląd pogody na czerwonej planecie lub poczytać o środowisku panującym na miejscu czy samej misji łazika.

źródło: materiały prasowe