Rolls-Royce Wraith – ostatnia seria coupe z silnikiem spalinowym w specjalnym, ekstrawaganckim stylu

Rolls-Royce Wraith - ostatnia seria coupe z silnikiem spalinowym w specjalnym, ekstrawaganckim stylu

Rolls-Royce Wraith idzie w stronę elektryczności, ale marka na pożegnanie przygotowała 12 specjalnych egzemplarzy. Zobaczcie, jak prezentuje się model Rolls-Royce Black Badge Wraith Black Arrow.

W czwartym kwartale 2023 roku Rolls-Royce wprowadzi na rynek nowy model coupe o nazwie Spectre - pierwszy w pełni elektryczny samochód marki Rolls-Royce. To początek nowej ery dla słynnej luksusowej marki, która planuje do 2030 r. zelektryfikować całe swoje portfolio.

Tymczasem Rolls-Royce przypomina o swoim legendarnym modelu Wraith, który był jednym z najważniejszych i najbardziej wpływowych samochodów tego producenta. Na pożegnanie tego motoryzacyjnego dzieła, Rolls-Royce wypuszcza specjalną edycję dwunastu egzemplarzy.

fot. materiały prasowe

To, czym się wyróżnia ta specjalna edycja to z pewnością wykończenie lakieru - połączenie odcieni Celebration Silver z Black Diamond. Jego opracowanie zajęło producentowi 18 miesięcy, aby osiągnąć połysk przypominający taflę szkła. Do tego dochodzi efektowany gradient widoczny z dopiero z pewnej odległości - gdy widzimy całą sylwetkę auta to od razu zauważymy, że przód samochodu jest szary, a tył już wpada w czerń.

W oczy rzucają się również ekstrawaganckie żółte akcenty, które pojawiają się na elementach karoserii i we wnętrzu. W środku pojawia się także drewno Black Wood - dokładnie na otwieranych przeciwstawnie drzwiach.

fot. materiały prasowe

Warto wiedzieć, że liczba egzemplarzy w tej edycji nie jest przypadkowa - "12-stka" to nawiązanie do 12-cylindrowego silnika o pojemności 6,6-litra z doładowaniem biturbo o mocy 632 KM i 800 Nm momentu obrotowego.

Wszystkie egzemplarze są już sprzedane wybranym klientom na całym świecie.

fot. materiały prasowe
fot. materiały prasowe
tekst: AR