Rolex prezentuje swoje nowe modele na 2023 rok

Rolex prezentuje swoje nowe modele na 2023 rok

Najświeższe projekty Rolexa świadczą o nieustającym dążeniu marki do osiągnięcia perfekcji. Nowe zegarki są dopracowane w każdym aspekcie i oczywiście wykonane zgodnie z wiedzą zegarmistrzowską.

Zaprezentowane przez luksusową markę nowości na 2023 roku to nowatorskie rozwiązania i dbałość o ciągłość tradycji. W tych zegarkach innowacje i technologie idą w parze z tradycją i rzemiosłem. Czy nowe modele staną się równie ironiczne, co wcześniejsze zegarki od Rolexa?

Oyster Perpetual Cosmograph Daytona

Emblematyczny styl i najwyższe parametry wynosząc ten zegarek poza tory wyścigów samochodowych. W 60. rocznicę premiery zegarka marka Rolex udowadnia, że legenda żyje dalej. Tarcza zyskała wizualną równowagę poprzez odświeżenie wyglądu znaczników godzin i okrągłych liczników. Subtelny mariaż kolorów i wykończeń poskreśla kontrast między tarczą i licznikami, harmonizując całość i nadając cyferblatowi Cosmograph Daytona prawdziwie nowoczesny wizerunek.

fot. Rolex

Perpetual 1908

Elegancki, klasyczny i jednocześnie zdecydowanie współczesny model uwiecznia odwiecznego śmiałego ducha marki Rolex. Ten zainspirowany zegarkiem Oyster Perpetual z 1931 roku zupełnie nowy czasomierz odpowiada na wyzwanie marki Rolex opracowania smuklejszego zegarka, a także zwiastuje nadejście kolekcji Perpetual, która redefiniuje koncepcję tradycyjnego zegarka naręcznego w awangardowym duchu marki.

fot. Rolex
fot. Rolex

Oyster Perpetual Yacht-Master 42

Lekki i solidny nowy Oyster Perpetual Yacht-Master 42 wykonany z tytanu RLX jest sprzymierzeńcem tych, którzy cenią swobodę poruszania się. Szczególnie odpowiada na wymagania i presję żeglarstwa wyczynowego, stawiając doskonałość zegarmistrzowską w służbie sportowych osiągnięć.

fot. Rolex

Sky-Dweller

Do linii Sky-Dweller powraca 18-karatowe białe złoto. Ten cenny stop połączono z czarną tarczą i bransoletą Oysterflex. Wyposażona w zapięcie Oysterclasp i system przedłużania Glidelock bransoleta jest gwarancją wyjątkowego komfortu. Tarcze modelu Sky-Dweller zdobią nowe kolory: miętowa zieleń połączona z wersją biały Rolesor oraz elegancki niebieskozielony odcień dostępny wyłącznie w wersji z 18-karatowego różowego złota Everose z bransoletą Oyster.

fot. Rolex

GMT‑Master II

Nowy GMT‑Master II podkreśla naszą relację ze światem. Teraz jest dostepny w dwóch wersjach – z 18-karatowego żółtego złota oraz w wersji żółty Rolesor – z wkładką pierścienia Cerachrom z czarnej i szarej ceramiki, zupełnie nowym zestawieniu kolorystycznym. Harmonijny kontrast pomiędzy lśniącym złotem bransolety Jubilee a dwukolorowym pierścieniem o ciemnych, stonowanych odcieniach przywołuje na myśl wędrówkę słońca oraz przemienność dnia i nocy.

fot. Rolex
fot. Rolex

Explorer 40

Linia Explorer zostaje rozszerzona o nowy model w rozmiarze 40 mm. Ten czasomierz o zwiększonej czytelności zachowuje wszystkie funkcje, które sprawiają, że Explorer – jeden z pierwszych zegarków-narzędzi marki – pozostaje legendą od dziesięcioleci. Prosty, solidny, odporny na korozję nowy Explorer 40 jest wykonany ze stali Oystersteel, autorskiego stopu marki Rolex.

fot. Rolex

Oyster Perpetual Day-Date 36

Nowy Oyster Perpetual Day-Date 36 to nowe tarcze wykonane z kamieni dekoracyjnych, mieniących się blaskiem wszystkich odcieni śródziemnomorskiego wybrzeża. Zielony awenturyn, karneol i turkus są kolejno zestawione z 18-karatowym różowym złotem Everose, żółtym złotem i białym.

fot. Rolex
fot. Rolex

Oyster Perpetual

Tarcza nowych wersji Oyster Perpetual (Oyster Perpetual 31, Oyster Perpetual 36 i Oyster Perpetual 41) to kompozycja różnej wielkości bąbelków obramowanych czernią, w żywych kolorach tarcz wprowadzonych w 2020 roku – cukierkowego różu, turkusowego błękitu, żółci, koralowej czerwoni oraz zieleni.

fot. Rolex
tekst: materiały prasowe

sznyt tygodnia

najnowsze