Zielony zegarek “Absolwent” to efekt współpracy Astona Martina oraz manufaktury zegarmistrzowskiej Girard-Perregaux 

Zielony zegarek “Absolwent” to efekt współpracy Astona Martina oraz manufaktury zegarmistrzowskiej Girard-Perregaux 

Pierwsze w historii zielone ceramiczne dzieło zegarmistrzowskie Laureato podkreśla partnerstwo pomiędzy Astonem Martinem a marką Girard-Perregaux. Limitowana edycja zegarka jest również celebracją charakterystycznego dla Astona Martina zielonego koloru, który pojawił się już na wczesnym etapie działania firmy w motorsporcie, dziś w formule lakieru "Racing Green”.

Aston Martin oraz Girard-Perregaux z dumą prezentują Laureato Green Ceramic Aston Martin Edition, pierwszy zegarek Laureato z zieloną kopertą ceramiczną i bransoletą. To efekt współpracy pomiędzy prestiżowym szwajcarskim producentem oraz ultraluksusową brytyjską marką – dwóch instytucji znanych z tworzenia ikonicznych produktów, które z sukcesem przechodzą próbę czasu dzięki doskonałemu designowi, wykorzystanym materiałom oraz ręcznemu wykonaniu.

O ile część materiałów wykorzystanych w nowym zegarku jest ultranowoczesnych, to inne – stanowiące esencję pierwotnych modeli Girard-Perregaux 1975 Laureato (po polsku to "Absolwent” – nazwa pochodząca od filmu z lat 70.) – została zachowana. Ekskluzywny model Laureato Green Ceramic Aston Martin Edition będzie występował w dwóch wielkościach koperty, 42 oraz 38 mm, oraz limitowanej serii, odpowiednio do 388 i 188 egzemplarzy.

Dopracowany, współczesny i elegancki projekt Laureato Green Ceramic Aston Martin Edition zawiera także elementy inspirowane samochodami Aston Martin, począwszy od potężnych silników, skończywszy na gładkich konturach i lekkiej konstrukcji. To właśnie ta ostatnia cecha zachęciła Girard-Perregaux do wyposażenia tego nowego modelu w szkieletowane wskazówki godzinowe i minutowe typu "batuta", zarówno lekkie, jak i funkcjonalne. Tarcza zegarka jest prezentowana w układzie cross-hatch, wzór przypominający diamenty, który można znaleźć na oryginalnym logo Aston Martin "AM" używanym w latach 1921-1926, a także na pikowanej skórzanej tapicerce znajdującej się w niektórych wyczynowych pojazdach marki.

W ten sam sposób, w jaki ponadczasowy projekt Laureato wzbudził podziw doświadczonych recenzentów i miłośników zegarków, Aston Martin wielokrotnie pokazał swoją umiejętność rzeźbienia ikonicznych kształtów, które nigdy nie straciły na atrakcyjności. Czy to DB4 z początku lat 60-tych, DBS V8 z lat 70-tych, czy współczesny Vantage - wszystkie modele łączy elegancja, luksus i osiągi.

Klasyczne skojarzenie Astona Martina z kolorem zielonym rozpoczęło się wiele dekad temu, kiedy producenci ścigali się w barwach kraju pochodzenia, w tym przypadku British Racing Green. Od tego czasu samochody wyścigowe Aston Martin startowały w różnych odcieniach zieleni, zanim zaczęto konsekwentnie malować je na znany kolor Aston Martin Racing Green, który zdobi bolidy Formuły 1. Logicznym wnioskiem było więc, aby ten zegarek pod wspólną marką był również „ubrany” w zieleń, która przywołuje myśli o wydajności i sukcesie.

Zarówno Aston Martin, jak i Girard-Perregaux pozycjonują swoje produkty na najwyższej półce, gdzie uświęcone czasem umiejętności nasycają produkty charakterystycznym charakterem i nieprzemijającą jakością i tworzą unikalne przedmioty nie tracące uroku. Zegarek Laureato Green Ceramic Aston Martin Edition to najnowsza oferta z tej wyjątkowej współpracy, która rozpoczęła się w 2021 roku. Prezentowany w modelach 42 mm lub 38 mm, nowy czasomierz będzie dostępny do kupienia na całym świecie w wybranych punktach sprzedaży Girard-Perregaux od czerwca 2023 roku.

tekst: materiały prasowe

sznyt tygodnia

najnowsze