Apple prezentuje nową, żółtą wersję iPhone’a 14 i iPhone’a 14 Plus

Apple prezentuje nową, żółtą wersję iPhone’a 14 i iPhone’a 14 Plus

Piękny, żółty kolor wykończenia uzupełni rodzinę modeli, które wyróżniają się niesamowitą wydajnością baterii, zaawansowanym systemem dwóch aparatów do rejestrowania zdjęć i filmów profesjonalnej jakości.

Firma Apple ogłosiła dziś, że rozszerza na wiosnę paletę dostępnych barw iPhone’a 14 oraz iPhone’a 14 Plus i wprowadza na rynek modele w nowym, żółtym kolorze. iPhone 14 i iPhone 14 Plus pięknie wyglądają i mogą posłużyć przez lata. Z przodu pokrywa je wytrzymała warstwa Ceramic Shield, a za sprawą unowocześnionej budowy wewnętrznej utrzymują wysoką wydajność i są prostsze w naprawie. Ponadto są wyposażone w baterie o niesamowitym czasie działania – jeszcze żaden iPhone nie mógł pracować na jednym ładowaniu tak długo, jak iPhone 14 Plus.1 W obu modelach zastosowano system dwóch aparatów do robienia oszałamiających zdjęć i filmów, zaawansowany czip A15 Bionic oraz innowacyjne funkcje bezpieczeństwa, takie jak Alarmowe SOS przez łącze satelitarne i Wykrywanie wypadków. iPhone 14 i iPhone 14 Plus w nowym, żółtym kolorze pojawią się w przedsprzedaży w ten piątek, 10 marca, a do sklepów trafią we wtorek, 14 marca.

fot. iPhone


Piękna, trwała konstrukcja z baterią o fantastycznej wydajności

iPhone 14 o przekątnej 6,1 cala i iPhone 14 Plus z przekątną 6,7 cala mają wytrzymałą konstrukcję z lotniczego aluminium, a do tego są odporne na wodę i pył.3 Spora w tym zasługa warstwy Ceramic Shield, która pokrywa przód urządzeń i jest twardsza niż szkło w jakimkolwiek smartfonie, dzięki czemu chroni iPhone’a przed skutkami przypadkowych zachlapań i innych wypadków. Zmodyfikowana budowa wewnętrzna pozwala na utrzymywanie wysokiej wydajności – co doskonale sprawdza się przy przetwarzaniu intensywnych obciążeń i w wymagających sprzętowo grach – a do tego upraszcza ewentualne naprawy i obniża ich koszt. Oba modele wyposażono we wspaniały wyświetlacz Super Retina XDR z technologią OLED, który osiąga 1200 nitów jasności szczytowej (HDR) i umożliwia korzystanie z Dolby Vision. Większy wyświetlacz iPhone’a 14 Plus świetnie nadaje się do oglądania obrazów wideo, strumieniowania treningów Apple Fitness+ i grania w gry, ukazując w pełnej krasie możliwości najwydajniejszej baterii w historii iPhone’a.

Zaawansowany system dwóch aparatów zarejestruje każdy ruch

Wraz z iPhonem 14 i iPhonem 14 Plus użytkownicy mają w kieszeni zaawansowany system dwóch aparatów. Składa się on z nowego aparatu głównego z większą matrycą, która pozwala rejestrować wspaniałe zdjęcia i filmy, oraz z aparatu ultraszerokokątnego do ukazywania obrazów z niepowtarzalnych perspektyw. Zarówno iPhone’a 14, jak i iPhone’a 14 Plus wyposażono w nowy aparat przedni TrueDepth, który automatycznie wyostrza w kadrze kilka obiektów na różnych planach, a ponadto pozwala robić zbliżenia w wyższej jakości i piękne grupowe selfie. Szersza przysłona sprawia zaś, że ujęcia uchwycone w słabym świetle są barwniejsze i bogatsze w detale.

W modelach iPhone’a 14 po raz pierwszy zastosowano Photonic Engine, czyli potok przetwarzania, który poprawia jakość zdjęć w słabym i średnim świetle niezależnie od użytego aparatu. W porównaniu z poprzednią generacją zdjęcia robione aparatem TrueDepth lub aparatem ultraszerokokątnym są 2x lepsze, a zdjęcia robione nowym aparatem głównym – 2,5x lepsze. Dzięki ścisłej integracji sprzętu i oprogramowania Photonic Engine pozwala uchwycić na zdjęciach subtelniejsze tekstury, barwniejsze kolory i więcej szczegółów.

fot. iPhone

iPhone a środowisko naturalne

iPhone’a 14 i iPhone’a 14 Plus zaprojektowano tak, by miały jak najmniejszy wpływ na środowisko naturalne. Na przykład linie antenowe są wykonane z wytrzymałego materiału wytwarzanego poprzez upcykling plastikowych butelek. W modelach iPhone’a 14 zmodyfikowano budowę wewnętrzną. W efekcie ich ewentualna naprawa jest prostsza. Ponadto w iPhonie 14, a także w pasujących do niego akcesoriach MagSafe, wszystkie magnesy wykonano z wykorzystaniem pierwiastków ziem rzadkich pochodzących w 100 procentach z recyklingu, w sygnalizatorze taktylnym zastosowano zaś wolfram pochodzący w 100 procentach z recyklingu. W obu modelach z recyklingu pochodzi 100 procent cyny w połączeniach lutowanych na różnych płytkach drukowanych oraz 100 procent złota w powłokach na różnych płytkach drukowanych i w drutach wszystkich aparatów. Opakowanie na bazie włókien nie ma zewnętrznej plastikowej folii – to kolejny krok na drodze do celu Apple, jakim jest całkowite wyeliminowanie plastiku ze wszystkich opakowań do 2025 roku.

Obecnie firma Apple osiągnęła neutralność węglową w globalnej działalności korporacyjnej, a do 2030 roku planuje uzyskać stuprocentową neutralność pod względem emisji dwutlenku węgla w całej swojej działalności, tj. również w łańcuchu dostaw produkcji i cyklach życia wszystkich produktów. Oznacza to, że każde sprzedawane urządzenie Apple będzie miało zerowy wpływ netto na klimat – począwszy od produkcji komponentów poprzez montaż, transport, eksploatację i ładowanie, aż po recykling i odzysk materiałów.

iPhone 14 i iPhone 14 Plus są obecnie dostępne w kolorze północy, księżycowej poświaty, niebieskim, fioletowym i w edycji (PRODUCT)RED9, a wkrótce do sprzedaży trafią modele z żółtym wykończeniem. Dostępne są w konfiguracji z pamięcią masową o pojemności 128 GB, 256 GB i 512 GB. Cena urządzeń zaczyna się od 5199 zł za iPhone’a 14 i 5899 zł za iPhone’a 14 Plus.

tekst: informacje prasowe

sznyt tygodnia

najnowsze