Z okazji 60. urodzin marki McLaren powstał pierwszy podwójny zestaw LEGO Speed Champions

Z okazji 60. urodzin marki McLaren powstał pierwszy podwójny zestaw LEGO Speed Champions

W zestawie znajduje się legendarny supersamochód McLaren F1 LM z lat 90. oraz najnowszy hipersamochód McLarena – Solus GT. Podwójny zestaw ukazuje się na rynku w 60-lecie założenia McLarena przez kierowcę wyścigowego i inżyniera Bruce McLaren’a.

W swoje 60. urodziny McLaren, producent supersamochodów, połączył siły z LEGO Group by stworzyć pierwszy w historii podwójny zestaw LEGO Speed Champions, w skład którego wchodzą dwa ikoniczne supersamochody McLaren F1 LM oraz McLaren Solus GT.

Każdy z tych produktów LEGO jest wyrazem szacunku dla innowacji technologicznych oraz języka stylistycznego McLarena i uwzględnia detale charakterystyczne dla rzeczywistych samochodów, w tym kolor lakieru Papaya Orange modelu F1 LM, centralne umiejscowienie fotela kierowcy i kanały chłodzenia.

Solus GT -samochód rodem z wirtualnego świata gier, który także posiada umiejscowiony w centrum kokpitu fotel kierowcy oraz tylny spoiler o dużej sile docisku – jest idealnym dopełnieniem dla każdego fana supersamochodów McLarena.

Zestaw składa się w sumie z 581 elementów oraz dwóch minifigurek LEGO – kierowców ubranych w kombinezony wyścigowe.

60 lat temu urodzony w Nowej Zelandii kierowca wyścigowy, inżynier i wizjoner, Bruce McLaren założył w Anglii zespół wyścigowy, którego nazwa po dziś dzień jest kojarzona z motorsportowymi sukcesami. McLaren jest jedynym na świecie zespołem, któremu udało się zdobyć potrójną koronę motorsportu dzięki wygranym w wyścigach Monaco Grand Prix, Indianapolis 500 oraz Le Mans 24. W latach 60. Sam Bruce McLaren zaprezentował model M6GT, pierwszy w historii supersamochód McLarena.

Początek współpracy LEGO Group oraz McLarena sięga 2015 roku. Dzięki niej powstało dotychczas sześć samochodów McLarena w ramach kolekcji Speed Champions oraz dwa modele w wersji LEGO Technic. Przy okazji świętowania 60. urodzin marki oraz wprowadzenia na rynek pierwszego podwójnego zestawu, projektanci obu firm spotkali się w siedzibie LEGO w duńskim Billund.

 

– Za każdym razem, gdy powiększamy kolekcję Speed Champions naszym celem jest zainspirowanie wszystkich fanów pojazdów LEGO nowymi i unikalnymi doświadczeniami. Premiera zestawu jest kolejnym wspaniałym przykładem naszego wieloletniego partnerstwa – Christopher Leslie Stamp, Design Manager, LEGO Group

Nowe LEGO Speed Champions McLaren Solus GT oraz McLaren F1 LM będzie dostępne na całym świecie od 1 marca 2023 r.

tekst: materiały prasowe